Kopenhagen već prošao, povredila se dvojica

Nju Sejntsu će zaista biti pomoć svih svetaca kako bi u revanšu u Kopenhagenu uspeli da izbace šampiona Danske.

Sve je izvesnije!

Ukoliko fudbaleri Crvene zvezde "prođu" Helsinki u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, njihova treća prepreka na putu ka grupnoj fazi - najverovatnije će biti šampion Danske.

Kopenhagen je na gostovanju TNS-u ostvario laganu pobedu 2:0 (1:0), i već sada se čini da će revanš za sedam dana biti samo formalnost, pošto je teško poverovati da nejaki tim iz Velsa može da napravi potpuni šok na stadionu stalnog učesnika evropskih takmičenja.

Povučeni domaći tim nije mogao bolje protiv ekipe Stalea Solbakena kojoj su dva udarca ka golu - bila dovoljna i za dva pogotka.

/ŠTA JE NAJVEĆE ORUŽJE KOPENHAGENA? TRENER!/

Prvi su postili u 18. minutu preko kiparskog napadača Sotirijua, koga je i Vladan Milojević apostrofirao kao veliku snagu Danaca, dok je trijumf potvrdio najbolji strelac ekipe Robert Skov kada je precizno izveo jedanaesterac u 61.

Jedini problem za Kopenhagen jeste što se u 35. minutu povredio standardni igrač sredine terena Rasmus Falk Jansena koji je besan napustio teren.

U pitanju je fudbaler koji je u prošloj sezoni imao šestu najveću minutažu u timu i uglavnom je u "paru" u veznom redu igrao sa Zekom. Na ovo meču uz njega je igrao novajlija Stage, dok je pomenuti Zeka ušao umesto Falk Jansena.

Prema prvim informacijama - u pitanju je kuk.

Osim njega zbog povrede je izašao i strelac Sotiriju, nad kojim je napravljen jedanaesterac, a u pitanju je povreda članka.

"Za sada ne deluje da su u pitanju teže povrede", rekao je Solbaken posle meča.

U ostalim utakmicama dana videli smo identičnu pobedu Dinama u Gruziji (2:0), APOEL se sa trojicom Srba u drugom poluvremenu (Matić, Pavlović i Savić) više namučio u Nikšiću protiv Sutjeske (1:0), dok golova nije bilo na meču Viktorije i Olimpijakosa.

PSV je gubio od Bazela sve do 89. minuta kada je prvo Lamers izjednačio rezultat, da bi Holanđanima pobedu doneo Malen tri minuta kasnije (3:2).