Lajović u formi, u Švajcarskoj "pao" Istomin

Srpski teniser poslije dramatične završnice pobijedio Denisa Istomina i plasirao se u četvrtfinale turnira u Gštadu.

Dušan Lajović nalazi se u odličnoj formi. Poslije prve ATP titule u karijeri, koju je osvojio prošlog vikenda u Umagu, srpski teniser dobro napreduje i na turniru u švajcarskom Gštadu.

Lajović je poslije dva sata i 26 minuta velike borbe bio bolji od Denisa Istomina. Uzbekistanac je pobijeđen 2:1 (6:4, 6:7, 7:6).

Srbinu je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk u trećem gemu. Stečenu prednost sačuvao je do kraja i stigao na set do prolaska u naredno kolo.

Duci je odlično počeo i drugi set i sa dva oduzeta servisa Istominu napravio ogroman korak ka brzoj pobjedi. Međutim, nekada 33. igrač svijeta nije odustajao. Vratio je istom mjerom i drugi set uveo u tajbrejk, u kojem je uspio da izjednači na 1:1.

Istomin je prvi stekao brejk prednosti u odlučujućem setu, ali kada je servirao za pobjedu, Lajović je dodao gas, anulirao prednost rivala, a zatim i odlično odigrao odlučujući 13. gem.

Lajović će u četvrtfinalu igrati sa Špancem Pablom Anduharom. Njih dvojica su do sada odigrali četiri međusobna duela i rezultat je 3:1 u korist Anduhara.