Dirnuo loptu i zabio gol za remi na Grbavici

Sloboda izborila remi protiv Željezničara pogotkom Armina Hadžića iz njegovog prvog dodira s loptom.

Premijer liga BIH 5 kolo Željezničar - Sloboda 2-2 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Dva puta Željezičar je vodio protiv Slobode, ali su gosti iz Tuzle na kraju izborili remi 2:2 u meču petog kola Premijer lige BIH.

Igrao se 80. minut kada je Armin Hadžić ušao u igru i otrčao u šesnaesterac dok je Pršeš namještao loptu da izvede korner, a kada je upućen centaršut rezervista Slobode skočio je i poslao glavom loptu u mrežu Erića za izjednačenje 2:2.

Tuzlanska Sloboda u preostalih deset minuta sačuvala je svoju mrežu i osvojila bod u utakmici u kojoj su sva četiri gola pala poslije prekida.

Željezničar – Sloboda2:2 (2:1)
/Bogičević 18, Sadiković 45+1 - Bekrić 30, Hadžić 80/

Uzbuđenja su počela  poslije kornera u 18. minutu. Lopta je preletjela do Sadikovića koji je centrirao u šesnaesterac, a Sadiković je bio najviši u skoku i pogodio za vođstvo Željezničara 1:0.

Tuzlaci su izjednačili poslije pola sata igre fenomenalnim pogotkom Samira Bekrića. Bivši igrač Željezničara pogodio je u "devedeset“ , izjednačujući gol nije proslavljao.

Željezničar je do nove prednosti došao u sudijskoj nadoknadi iz novog slobodnog udarca.

Sadiković je šutirao kroz „živi zid“ i matirao Lakića koji je bio ljut na svoje saigrače koji su dozvolili da lopta prođe između njih.

Činilo se da će Željezničar upisati četvrtu vezanu pobjedu, međutim Hadžiću je bilo dovoljno svega nekoliko sekundi da pokvari planove ekipe Amara Osima.

Željezničar je prvi na tabeli sa 11 osvojenih bodova, odnosno dva više od Tuzla sitija, koji ima i utakmicu manje.

Sloboda je poslije trećeg remija u pet utakmica na poziciji šest, sa isto toliko osvojenih bodova.