Ren opet koban po PSŽ, da li će biti i po Tuhela?

Prvi poraz prvaka Francuske, već u drugom kolu nacionalnog šampionata.

Fudbaleri Pari sen Žermena kao gosti su izgubili od Rena u meču drugog kola francuskog prvenstva, što bi narednih dana, ili u perspektivi, moglo da otvori pitanje statusa njemačkog trenera Tomasa Tuhela.

PSŽ je poveo preko Edinsona Kavanija u 36. minutu, ali je Nijang izjednačio u 44. a Del Kastiljo preokrenuo već u 48. minutu.

Iako su "sveci" do kraja imali izrazitu terensku inicijativu i stvorili mnogo prilika, Kilijan Mbape i ostali nikako nisu uspjeli da ubace loptu u mrežu, pa je utakmica završena rezultatom 2:1 (1:1).

Ovaj poraz dodatno boli prvaka Francuske, jer mu je Ren zadao udarac i u finalu Kupa krajem aprila, kada je trijumfovao boljim izvođenjem penala.

PSŽ se početkom avgusta u Šenženu revanširao (2:1), osvojivši tako Superkup, ali u nedjelju uveče se potvrdilo da su im crveno-crni vrlo nezgodan protivnik.

Na tabeli sa svih šest bodova vode Lion, Nica i Ren. Sa po četiri ih prate Mec, Rems, Sent Etjen i Tuluz, dok su Parižani osmi sa tri boda.