Rezultat standardan, ali ima novog u igri Atletika

Žoao Feliks pokazao je na debiju u Primeri zbog čega je ovog ljeta plaćen 126 miliona evra.

Atletiko Madrid počeo je novo prvenstvo Španije pobjedom nad Hetafeom!

Kao i "mali milion" puta u eri Dijega Simeonea, crveno-bijeli su slavili minimalnim rezultatom - 1:0 (1:0) - a strijelac je bio Alvaro Morata u 23. minutu.

Centarfor koji je zimus doveden iz Čelsija dobro je ispratio centaršut Kirana Tripijea i glavom matirao golmana Soriju.

Morata je u 56. minutu propustio idealnu priliku da duplira vođstvo "jorgandžija", jer je njegov udarac sa 11 metara Sorija "pročitao" i odbranio.

Može se reći da je Morata donekle obesmislio fascinantan solo prodor novajlije iz Benfike, Žoao Feliksa, koji je izborio penal nakon što je sa loptom pretrčao oko 70 metara, predriblavši usput četvoricu čuvara.

Kada ste posljednji put vidjeli ovakav trk?

I iz drugog ugla...

Žoao Feliks je sredinom drugog poluvremena izašao iz igre zbog lakše povrede, a nema dileme da će poslije ovoga milioni ljubitelja fudbala širom svijeta "navijati" da se oporavi do idućeg vikenda, kako bi ga ponovo gledali u susretu sa Leganesom.

Hetafe za 90 minuta nije uputio nijedan šut u okvir gola. Međutim, bio je blizu izjednačenja, kada je Anhel udarcem iz daljine u 86. minutu uzdrmao prečku!

Inače, oba tima su već u prvom poluvremenu ostala sa po desetoricom na terenu.

Prvo je Molina dobio direktan crveni karton zbog toga što je s leđa nagazio nogu Tomasa Partija (možda i nehotice). Ubrzo je i Atletiko ostao bez igrača, Renana Lodija, koji je faulom u skoku, po mišljenju sudije, zaslužio drugi žuti karton.