Džumhur se revanširao Oanu, zakazan meč sa Sonegom

Bosansko-hercegovački teniser izgubio prvi set, ali potom od narednih 14 gemova rivalu prepustio samo dva.

Najbolji bosansko-hercegovački teniser Damir Džumhur revanširao se danas Francusu Antoanu Oanu za poraz na startu drugog gren-slema sezone, Rolan Garosa.

Džumhur je danas na startu turnira u Vinston Sejlemu, iz serije 250, koji se igra za nagradni fond od 718 000 dolara, trijumfovao je rezultatom 2:1 u setovima i zakazao okršaj sa Italijanom Lorencom Sonegom.

U prvom setu Damir je prvi izgubio svoj servis i to u trećem gemu, ali je brejk uspio da vrati kod 5:4 za Francuza. Ušlo se u taj-brejk, u kojem je Džumhur vodio rezultatom 5:4, što, ipak, nije uspio da sačuva.

Međutim, nije to demoralisalo bh. igrača, koji je znatno podigao nivo igre u drugom dijelu, koji je riješio bez izgubljenog gema za samo 27 minuta, izgubivši samo šest poena u tom dijelu meča.

U prvom i trećem gemu Džumhur je oduzeo servis rivalu, potom poveo sa 1:3, a ''završni udarac'' Džumhur je zadao brejkom u sedmom gemu, koji je odmah potom i potvrdio.