Turnir u Doboju: Slavlje Sloge, debakl Izviđača

Dobojlije su na startu turnira savladale ekipu koja će naredne sezone debitovati u SEHA ligi.

U Doboju je danas počeo 51. Međunarodni rukometni turnir, koji će trajati do 24. avgusta, kad će biti igrani mečevi za plasman.

Prvi takmičarski dan na Stadionu sportskih igara otvorili su domaćin Sloga i Peking, tim koji će u predstojećoj sezoni nastupati u regionalnoj SEHA ligi.

Dobojlije, koje će u sezoni pred nama nakon sedam godina odsustva zaigrati na evropskoj sceni i to u Čelendž kupu, savladale su u premijernom duelu grupe A izabranike legendarnog hrvatskog golmana Vlade Šole rezultatom 30:28.

Titulu u Doboju brani slovački Tatran, koji je danas dokazao da je i ove godine favorit za najviši plasman, deklasiravši Izviđač u prvom duelu grupe B rezultatom 34:16.

Koliko je slovački bio dominantan u odnosu na bh. šampiona, dovoljno govori podatak da su ''skauti'' za drugih 30 minuta uspjeli da postignu samo pet pogodaka.

Premijerni dan u Doboju zaključen je drugim susretom u grupi A između Eurofarm Rabotnika, učesnika Lige šampiona, i Lucerna, a nakon 60 minuta igre, pobjednika nije bilo (24:24).

Sutra se od 17:30 časova sastaju Šartr i Tatran, od 19:15 igraju Sloga i Eurofarm Rabotnik, a od 21 čas igraće Izviđač i Vojvodina.