Švajcarska sa centrom Hjustona došla do "orlova"!

Autor:

Reprezentacija Srbije dobila je poslednjeg protivnika u kvalifikacijama za Eurobasket 2021. Island eliminisan.

Švajcarska sa centrom Hjustona došla do "orlova"! Foto: Guliver/Getty Images/Matthew Stockman

Grupu E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine činiće Srbija, Finska, Gruzija i Švajcarska!

"Orlovi" su na žrebu održanom prošlog meseca saznali imena dva protivnika, a poslednjeg su čekali iz predkvalifikacione grupe, u kojoj su pored Švajcarske bili Island i Portugal.

Sve tri selekcije na kraju su imale skor 2-2, pa je presudila ukupna koš-razlika.

Švajcarcima je na domaćem parketu protiv Islanda bila potrebna pobeda od "plus 20", a slavili su rezultatom 109:85.

Bek hrvatskog porekla Roberto Kovač, koji će naredne sezone igrati klupsku košarku upravo na Islandu, nanizao je 29 poena, Jonatan Kazadi 21 poen i devet asistencija, dok je centar Hjuston Roketsa Klint Kapela, po običaju, zabeležio "dabl-dabl" učinak.

Kapela je postigao 18 poena i uhvatio 15 lopti, uz očajnu realizaciju slobodnih bacanja 2/9.

Naravno, on neće moći da pomogne reprezentaciji u kvalifikacijama, pošto su sva tri "prozora" zakazana tokom trajanja NBA lige (februar 2020, novembar 2020, februar 2021).

Pored Švajcarske, iz pretkvalifikacija su se u kvalifikacije plasirale Danska, Velika Britanija i Rumunija, dok Island - učesnik EP 2015. i 2017. godine - u ovom ciklusu nije prošao ni među 32 najbolja na "starom kontinentu".

Iz osam grupa od po četiri ekipe, na Eurobasket će ići po tri najbolje plasirane, osim iz grupa u kojima se nalaze domaćini EP - Češka, Gruzija, Nemačka i Italija - pa će na takmičenje ići dve selekcije po ostvarenom rezultatu i jedna automatski.

Takva je grupa u kojoj se nalaze "orlovi", koji bi uz ozbiljan pristup rutinski trebalo da obave ovaj posao.

GRUPA A: Španija, Poljska, Izrael, Rumunija.
GRUPA B: Rusija, Italija, Severna Makedonija, Estonija.
GRUPA C: Litvanija, Češka, Belgija, Danska.
GRUPA D: Hrvatska, Turska, Holandija, Švedska.

GRUPA E: Srbija, Finska, Gruzija, Švajcarska.
GRUPA F: Slovenija, Ukrajina, Mađarska, Austrija.
GRUPA G: Francuska, Nemačka, Crna Gora, Velika Britanija.
GRUPA H: Grčka, Letonija, Bosna i Hercegovina, Bugarska.

Ostale vijesti