Zvezdini snovi o 2004. i košmari o '08 i '16

Učinak crveno-bijelih poslije 2:2 u gostima nekog evropskog dvomeča.

FK Crvena zvezda - Učinak poslije 2-2 u prvom meču Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Crvene zvezde vratili su se iz Švajcarske sa "pozitivnim remijem" (2:2), a to će im biti sedmi put u istoriji da revanš nekog evropskog dvomeča kod kuće dočekuju tim rezultatom.

U prethodnih šest slučajeva četiri puta su se radovali, ali su dva neuspeha došli vezano i to protiv poslednja dva rivala.

I oba u produžecima!

Pamti se na "Marakani" vrlo dobro 2016. godina i "šamar" Ludogoreca pobjedom u dodatnih 30 minuta (2:4).

Blistavu partiju te večeri imao je Brazilac Kafu, što mu je bila glavna preporuka da kasnije dođe u Zvezdu, ali se nije dugo zadržao. Dovoljno, ipak, da ponese epitet jednog od najvećih transfer promašaja crveno-bijelih ikada.

Prije toga, nesrećan po Beograđane bio je i kiparski APOEL, koji je 2008, takođe poslije produžetaka, prošao zbog gola više u gostima.

Crveno-bijeli su u dodatnih 30. minuta poveli 3:2 i potom imali igrača više, ali im je tri minuta prije kraja presudio Nenad Mirosavljević.

Takvih epiloga pribojavaće se Zvezdini navijači do utorka (21.00), a priželjkivaće posebno 2004, a onda i 2003, 1985. i 1957. godinu.

Ovu prvu smo izdvojili, jer je tada rival bio isti kao ovog ljeta - Jang bojs.

Poslije 2:2 u Švajcarskog (utakmica je tada igrana u Cirihu jer stadion u Bernu nije ispunjavao uslove), Zvezda je na "Marakani" bila silovita i slavila 3:0. U centru pažnje bio je dvostruki strijelac Nikola Žigić, koji je dao gol i u prvom duelu.

Vidjećemo može li neko da ponovi takvu partiju u utorak.

U svježem sjećanju je i duel sa Odenzeom iz 2003, rešen golom Nemanje Vidića u 86. minutu za 4:3.

Bila je to vrlo napeta utakmica, pošto su crveno-bijeli uspjeli da ispuste vođstvo 3:1.

Druge dvije utakmice iz kojih bi konačan rezultat Zvezdini navijači rado opet vidjeli na semaforu su protiv Lingbija 1985. (3:1) i Norčepinga 1957. (2:1).

Sve je to, ipak, prošlost, a kako Vladan Milojević voli da kaže - u fudbalu nema juče.

Vidjećemo šta Zvezdi donosi budućnost, da li drugu uzastopnu Ligu šampiona ili povratak u Ligu Evrope.