"Jarčevi" se ponadali, ali Dortmund voli preokrete

Bio je Keln blizu prvog boda od povratka u Bundesligu, ali je Borusija napravila veliki preokret, baš kao i u prvom kolu protiv Augzburga, te zadržala stoprocentan učinak nakon drugog kola nove sezone.

Povratnik u Bundesligu bio je nadomak prvog boda u sezoni, ali je u finišu meča ispustio remi i dozvolio igračima Borusije Dortmund da se raduju na "Rajn Energi" stadionu.

Iako je Keln poveo, "milioneri" su kao i u prvom kolu protiv Augzburga (5:1) napravili preokret i stigli do sigurnog trijumfa, te sa maksimalnih šest bodova i osam postignutih golova u prvih 180 minuta najavili još jednu uspješnu sezonu.

KELN - BORUSIJA DORTMUND 1:3 (1:0)

Odlično su domaći djelovali u prvom poluvremenu, te zasluženo poveli u 29. minutu.

Zaspala je odbrana Borusije Dortmund nakon kornera, a sve to iskoristio je Dominik Dreksler i postigao svoj prvenac u Bundesligi.

Bio je to 30. uzastopni domaći meč Kelna, računajući sva takmičenja, u kojem su pred domaćin navijaćima uspjeli zatresti protivničku mrežu, čime je izjednačen klupski rekord iz 1999. godine, kada su "jarčevi" takođe 30 mečeva u nizu pogađali gol rivala.

Ko zna kako bi izgledao ostatak meča da je Džon Kordoba uspio iskoristiti poklon pred kraj prvog dijela igre.

Roman Birki želio je da predribla napadača Kelna, ali Kordoba nije uspio da iskoristi kiks gostujućeg čuvara mreže i omogući svojoj ekipi da na odmor ode sa dva gola prednosti.

Ovaj promašaj, tim Lusijena Favra znao je da kazni u nastavku, a prekid je prethodio i izjednačujućem pogotku.

Konačno su se "milioneri" probudili u drugom poluvremenu, te 20 minuta prije kraja uspjeli da poentiraju.

Viđeno je nekoliko dodavanja nakon udarca iz ugla, bila je to očigledno dobro uigrana akcija, koju je preciznim udarcem za 1:1 završio Džejdon Sančo.

Ponadali su se domaći da bi mogli sačuvati barem remi i osvojiti bod, ali sve njihove nade pale su u vodu u 86. minutu, kada je Ašraf Hakimi donio potpuni preokret "žuto-crnim".

Želio je Keln da dođe do izjednačenje, bacio sve karte u napad, što je otvorilo mnogo prostora za brzonoge goste.

Tako je u četvrtom minutu nadoknade Sančo povukao brzu kontru, predriblao nekoliko protivničkih igrača, a onda nesebično uposlio usamljenog Paka Alkasera, koji pogađa za konačnih 1:3.