"Potop" Borca, Zrinjski dao tri gola za 4 minuta!

Zrinjski u razmaku od četiri minute na startu drugog poluvremena postigao tri gola, a onda u sudijskoj nadoknadi deklasirao Borac - 4:0!

Banjalučki Borac izdržao prvih 45 minuta u kojima je imao možda i bolje prilike, ali je u nastavku surovo kažnjen za promašaje.

U razmaku od samo četiri minute na početku drugog poluvremena Zrinjski je postigao tri gola, a sudbinu crveno-plavih zapečatio je Govedarica u sudijskoj nadoknadi za veliku pobjedu 4:0!

Zrinjski je poslije fenomenalnog drugog poluvremena u kojoj smo vidjeli sijaset prilika pred oba gola, nekoliko pogođenih prečki i stativa došao do 16. pobjede u 30. međusobnim duelima, a Borac je ostao na samo dva osvojena boda u Mostaru

ZRINJSKI - BORAC 4:0 (0:0)
/Lendrić 47, Čurjurić 49, Šovšić 51, Govedarica 90+2/

Ekipa Branislava Krunića, koji je izveo ekipu sa samo Mirićem u špicu, odigrala je dobro prvih 45 minuta i bila bliže pogotku, ali Borac nije uspio da probije bedem ispred gola Brkića.

Borac će žaliti za situacijom iz 43. minuta, kada je Jakupović promašio čitav gol iako je bio sam na desetak metara od gola.

Zrinjski je na odmoru posložio svoje redove, a onda furiozno krenuo u nastavku i u razmaku od samo četiri minuta postigao tri gola kojima je ovaj duel definitivno riješen.

Najbolji igrač susreta prvo je uposlio Lendrića za 1:0 u 47. minutu, a samo dvije minute bilo je 2:0 poslije gola Čurjurića!

U tim trenucima nije postojala odbrana Borca u kojoj se danas na mjestu štopera prinudno našao bek Ćosić, jer su i Janičić i Runić povrijeđeni.

Već u 51. minutu "pukla" je desna strana, a Šovšić poslao loptu u mrežu za 3:0 poslije dodavanja Stojkića.

Uslijedilo je sjajnih 40-ak minuta u kojima su se smjenjivale prilike na obje strane, a Borac je u 75. minutu oštećen kada mu je poništen gol zbog nepostojećeg ofsajda Vujaklije.

Govedarica je pogodio stativu na jednoj, potom su se tresli stativa i prečka na drugoj strani, ali rezultat se nije mijenjao sve do sudijske nadoknade, kada je Govedarica pogotkom za konačnih 4:0 krunisao fantastičnu partiju.

TOK UTAKMICE:

Kraj utakmice

90+2 - GOOOL! Govedarica pogađa poslije prodora za 4:0

88 - Čoho umalo da kazni izgubljenuz loptu Ziljkića na nekih 25 metara. Ipak šutirao je pored gola

87 - STATIVA! Borac ponovo pogađa okvir gola!

85 - Stopostotna šansa za Zrinjski. Čurjurić se poslije kontranapada našao sam na 40 metara od gola i prebacio istrčalog Lučića, ali nije uspio da pogodi okvir gola.

85 - PREČKA! Vranješ pogađa prečku poslije centaršuta Jakupovića

84 - Lučić brani pokušaj Čurjurića

83 - Pezer je pokušao sa oko 30 metara, ali neprecizno

80 - Subić se izborio za optu na poprečnoj liniji i ubacio za Vranješa koji glavom šutira preko gola

75 - Poništen je čist gol Borca. Vujaklija se odlično ubacio iza odbrane i obišao Brkića, ali njegov pogodak je poništen zbog nepostojećeg ofsajda. Bek Zrinjskog bio je bar pola metra iza igrača Borca.

71 - Ziljkić se odlično ubacio u šesnaesterac na nekih desetak metara iskosa od gola, ali je uputio loš povratni pas i propala je dobra prilika za goste

65 - STATIVA! Novi prodor Govedarice, koji je još jednom bio snažniji u duelu od Ćosića, a lopta se poslije njegovog udarce i odbrane Lučića od stative odbila u korner.

64 - Kadušić je uputio povratnu u šesnaesterac Borca, Govedarica ne uspjeva da šutira

63 - Stojkić je centrirao po zemlji, Jovanović izbacuje u aut. Pezer u međuvremenu mijenja Rustemovića

60 - Korner za Borac. Ubacio je Ziljkić, Jovanović šutirao pod prečku, a Brkić odlično odbranio. U nastavku dosuđen faul u napadu poslije novog kornera.

51 - GOOOL! TRI gola Zrinjskog za samo četiri minuta. Stojkić je probio po lijevoj strani i vratio povratnu za Šovšića koji pogađa za 3:0!

49 - GOOOL! 2:0 za Zrinjski! Čurjurić je povisio, Borac u problemu!

47 - GOOOL! Zrinjski vodi 1:0. Govedarica je izdržao duel i centrirao na peterac za Lendrića koji šalje loptu u mrežu!

47 - Prilika za Borac, ubacio je Jakupović, previsoko za Vranješa

Kraj prvog poluvremena

43 - Stopostotna šasna za Borac! Poslije akcije crveno-plavih usamljeni Jakupović je dobio loptu na deset metara od gola, međutim, loše je šutirao i lopta je završila iznad prečke

40 - Opasan prodor Čurjurića koji je ušao u šesnaesterac, a onda šutirao snažno preko gola

34 - Dobra prilika za Borac, Vranješ je šutirao glavom poslije centaršuta sa lijeve strane, ali lopta odlazi pored gola

30 - Još jedan žuti karton za domaće, ovaj put za Rustemovića.

20 - Konačno prijete i "plemići", Lendrić se našao u šansi, ali je Ćosić dobro izblokirao njegov udarac. Nema problema za golmana Borca Lučića.

13 - Dobra prilika za Borac, ali Danilović iz solidne pozicije nije uspio dobro da šutira lijevom nogom.

8 - Šovšić je zaradio javnu opomenu, zbog prigovora.

7 - Sedam minuta igre na stadionu "Pod Bijelim brijegom", nema za sada većih uzbuđenja.