Ljepotica na "Pecari" okončana remijem (FOTO)

Sjajan meč Širokog Brijega i Željezničara, ali bez pobjednika.

Derbi šeste runde Premijer lige BiH odigrali su Široki Brijeg i Željezničar, a publika na "Pecari" zaista je mogla da uživa, s obzirom da je meč završen rezultatom 3:3 (3:1).

Po prikazanom na terenu, remi je najpravedniji, mada će i jedni i drugi imati za čime za žale, s obzirom da su imali brojne šanse da se dokopaju cijelog plijena.

Već na samom startu meča bilo je jasno da će u Hercegovini biti viđena prava goleada.

Ivan Enin u drugom minutu osigurao je vođstvo Širokobriježanima, da bi samo četiri minuta kasnije Sarajlije uzvratile i preko Sulejmana Krpića stigle do egala.

Toni Jović precizan je bio u 23. minutu sa penala, te vratio prednost na stranu Širokog Brijega, da bi na 3:1 deset minuta kasnije povisio Josip Kvesić.

Malden Veselinović uspio je u 63. minutu smanjiti zaostatak svog tima, da bi veliki bod sarajevskim "plavim" u 73. minutu donio Ermin Zec.

Do kraja je bilo prilika na obje strane, ali mreže se više nisu tresle.

U narednom kolu na programu je veliki sarajevski derbi - na "Grbavici" će Željezničar u subotu od 20 časova ugostiti Sarajevo, dok Širokobriježane već u srijedu čeka novi meč.

U odgođenom susretu odmjeriće snage sa aktuelnim šampionom Sarajevom, a onda u posljednjem meču pred reprezentativnu pauzu gostovati u Ugljeviku "fenjerašu", ekipi Zvijezde 09.