Joveljićev bundesligaški debi za zaborav

Mladi srpski napadač odigrao svih 90 minuta za Ajntraht, ali neće po dobrom pamtiti svoj debi u Bundesligi, pošto je ekipa iz Frankfurta poražena od Lajpciga.

Poslije debija i gola za Ajntraht u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i nastupa u Kupu Njemačke, Dejan Joveljić debitovao je i u Bundesligi.

Mladi srpski napadač odigrao je cijeli meč za Ajntraht, ali neće po dobrom pamtiti bundesligaški debi jer je ekipa iz Frankfurta poražena na gostovanju Lajpcigu rezultatom 2:1 u drugom kolu Bundeslige.

Bivši napadač Crvene zvezde nije uspio da ugrozi gol Petera Gulačija, a još je i zaradio žuti karton u drugom poluvremenu zbog neopreznog starta upravo nad mađarskim golmanom.

Srpski reprezentativac Filip Kostić bio je nešto opasniji i imao nekoliko šansi, poput one u petom minutu kada je poslije odličnog prodora šutirao pored gola, a njegov pokušaj iz slobodnog udarca u drugom poluvremenu završio je u naručju Gulačija.

Poslije šest vezanih pobjeda, računajući Ligu Evrope i Kup, Ajntraht je upisao drugi poraz, pošto je prije tri dana poražen od Strazbura u plej ofu lige Evrope. Upravo na tom meču povrijedili su se Ante Rebić i Mijat Gaćinović, pa je Ajntraht bio znatno oslabljen ove nedjelje, što je Lajpcig znao da iskoristi.

Nakon promašaja Kostića na otvaranju meča, Lajpcig je ekspresno uzvratio i u devetom minutu stigao do vođstva preko Tima Vernera. Sabicer je izveo korner, Poulsen proslijedio do Vernera na drugoj stativi koji iz prve matira Kevina Trapa.

Mogao je Verner da poveća prednost u 19. minutu kada se usamljen našao na samo nekih sedam, osam metara od gola, ali mu je lopta prešla preko noge.

Najopasniju šansu u prvom poluvremenu za Ajntraht kreirao je Joveljić kada je ukrao loptu Konateu, a potom u padu, poslije navlačenja sa štoperom Lajpciga, proslijedio do Kostića koji šutira pored gola.

Uprkos inicijativi ekipe Adija Hitera u drugom poluvremenu, Lajpcig je taj koji je prvi došao do pogotka.

Asistent kod prvog pogotka Jusuf Poulsen sjajnim volejom kroz noge Trapu povisio je na 2:0 deset minuta prije kraja.

Do kraja utakmice gledali smo napade gostiju koji su krenuli na sve ili ništa i čak uspjeli da vrate neizvjesnost pogotkom Pasijensije minut prije kraja, poslije asistencije Čendlera.

Lajpcig je, ipak, znao da se odbrani i stigao do druge pobjede u sezoni, dok Ajntraht ima polovičan učinak – pobjedu i remi.