Veghorst kao Džeko, debakl Herte u Berlinu

Marko Grujić pružio vrlo dobru partiju protiv Volfsburga, ali izostala je podrška njegovih saigrača i Herta je upisala prvi poraz u sezoni, i to ubjedljiv!

Poslije remija sa Bajernom u Minhenu u prvom kolu, fudbaleri Herte već u narednom meču "ohladili“ su svoje navijače.

Herta je poražena na svom terenu od Volfsburga rezultatom 3:0 u posljednjem meču drugog kola Bundeslige koji je imao "lud“ uvod.

Poslije samo 20 sekundi dosuđen je jedanaesterac za domaćina, ali je sudija Gvido Vinkman dobio signal da mora da provjeri svoju odluku i nakon dva MINUTA pregledanja video snimka poništio penal.

Već u osmom minutu, novi penal, sada na drugoj strani!

Austrijanac Ksavier Šlager je oboren, a Holandđanin je pogodio za bijele tačke i postao prvi igrač Volfsburga koji se upisao u strijelce u prva dva kola Bundeslige još od sezone 2010/11 kada je to pošlo za rukom Edinu Džeku.

Bila je to praktično jedina prava prilika Volfsburga u prvom poluvremenu, dok je Herta napadala sa svih strana, ali su se domaći fudbaleri propisno ispromašivali.

Jedna od svijetlih tačaka u ekipi Ante Čovića bio je srpski reprezentativac Marko Grujić koji je majstorski igrao na sredini terena, a u 21. minutu imao i priliku za izjednačenje.

Grujić je u u samo nekoliko sekundi dva put odlično šutirao, ali je prvo odbranio Kastils, a potom Gilavogi izblokirao njegov šut i spriječio čist pogodak.

Kada nije bio u šansi pred golom Grujić je razigravao svoje saigrače, kao u 54. minutu kada je izbacio Ibiševića iza kompletne odbrane Volfsburga, ali je bh. napadač dugo oklijevao i dozvolio protivniku da ga sustigne i spriječi pogodak.

Herta je imala posjed, ali je Volfsburg bio daleko konkretniji i sa dve brze akcije u finišu meča stigao do ubjedljive pobjede.

Samo pet minuta nakon što je ušao u igru Josip Brekalo povisio je na 2:0, a onda u sudijskoj nadoknadi asistirao Rosilonu za debakl Herte u Berlinu.