Zvijezda se ugasila pod Bijelim brijegom

Zrinjski lako i ubjedljivo osvojio tri boda protiv Zvijezde 09. "Nula" Širokog Brijega i sarajeva na Pecari.

Fudbaleri Zrinjski sa ubjedljivih 3:0 savladali su Zvijezdu 09 u zaostalom meču 4. Kola Premijer lige BIH.

Potpuno zasluženo stigli su „plemići“ do trijumfa, a već na poluvremenu utakmica je bila praktično riješena.

Nakon 20-ak minuta igre Lendrić je propustio veliku šansu da dovede Zrinjski u prednost. Bio je sam na pet metara od gola, lopta je nekako došla do njega, ali nije uspio pogoditi.

Jakovljević je doveo Zrinjski u vođstvo golom poslije kornera u 27. minutu.

Na 2:0 povisio je Govedarica u 39. minutu poslije udarca Lendrića i odbijene lopte.

"Plemići“ su u potpunosti kontrolisali utakmici i promašili nekoliko odličnih prilika, poput one Govedarice kada mu je gostujući golman odbranio zicer, a konačnih 3:0 postavio je Stojkić.

Igrao se 62. minut kada se Stojkić odlično oslobodio protivnika, a onda pogodio za konačnih 3:0.

NULA NA PECARI

Široki Brijeg i Sarajevo remizirali su bez golova na Pecari.

Domaći fudbaleri prekinuli su niz od tri uzastopne pobjede šampiona i upisali treći remi u sezoni.