Moćno polufinale Libertadoresa: River - Boka!

"Vječiti" rivali iz Buenos Airesa, prošlogodišnji finalisti najjačeg kontinentalnog takmičenja, ovog puta će se sastati prije završne borbe za trofej.

River Plejt - Boka Juniors, Gremio - Flamengo!

U polufinalu Kupa Libertadores (1/2, odnosno 22/23. oktobra) gledaćemo jedan argentinski i jedan brazilski dvomeč, nakon što je branilac trofeja, River, na gostovanju u Asunsionu odolio Sero Portenju.

Izabranici Marsela Galjarda u Paragvaj su otputovali sa prednošću od 2:0, ali je veteran Nelson Valdez već u sedmom minutu "zapalio" pune tribine stadiona "General Pablo Rohas" - 1:0!

Domaćem timu bio je potreban još jedan pogodak za izjednačenje u ukupnom bilansu, ali sve nade ugasio je u 51. minutu ofanzivni "vezista" Nikolas De la Kruz.

Urugvajac iz redova Rivera natrčao je na odbitak poslije intervencije golmana Sero Portenja i sa 18 metara poslao "raketu" u suprotne rašlje - 1:1!

Prethodno je Boka Juniors na "Bombonjeri" rutinski sačuvala prednost iz prvog duela sa LDU Kitom u Ekvadoru (3:0, 0:0).

Drugi dio "kostura" bio je u potpunosti sastavljen od brazilskih ekipa.

Flamengo je odolio Internasionalu (2:0, 1:1), dok je Gremio poslije minimalnog poraza kod kuće (0:1) savladao Palmeiras u Sao Paulu rezultatom 1:2 i prošao u polufinale zahvaljujući većem broju golova u gostima.

Pogledajte kompletne "hajlajtse" sa revanša Sero Portenjo - River Plejt.