SRPSKA OPEN: Nagal prvi finalista!

Indijski teniser Sumit Nagal osigurao je priliku da se bori za trofej turnira Srpska open u Banjaluci.

Srpska Open: Sumit Nagal prvi finalista 2019. Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Indijac je u subotu u polufinalu savladao Slovaka Filipa Horanskog rezultatom 2:0 u setovima 7:6, 6:2 i igraće za trofej banjalučkog čelendžera protiv pobjednika drugog polufinala u kom se sastaju Peđa Krstin iz Srbije i Holanđanin Talon Grikspor.

Prvi set na terenu Teniskog kluba Mladost bio je revija brejkova, po tri na obje strane, pa je odluka morala da padne u taj-brejku, gdje se Nagal pokazao kao mnogo psihički stabilniji igrač.

Indijac je prvi set okončao sa ubjedljivih 7:1 u taj-brejku (7:6).

Potpuno demoralisani Horanski u drugom setu osim prvog gema u kojem je oduzeo servis Indijcu, nije praktično ni postojao na terenu, što je Nagal iskoristio i sa ubjedljivih 6:2 izborio plasman u finale.

Turnir u Banjaluci igra se za nagradni fond od 46 600 evra, a pobjedniku će pripasti 80 ATP bodova.