Selta NE MOŽE sa 9 igrača, novajlija prati Barsu

Ekipa iz Viga pretrpjela poraz pred svojim navijačima i ostala u donjem dijelu tabele.

Odavno znamo da je teško ostvariti dobar rezultat kada tim ima isključenog igrača, ali Selta je danas otišla korak dalje pošto su u meču protiv Granade vidjeli čak dva crvena kartona!

U meču u kojem je Granada - poslije svega očekivano - slavila rezultatom 2:0, igrači Selte su dobili dva crvena kartona. Oba su bila direktna isključenja i oba su došla u prvih 30 minuta utakmice.

Prvi je zgriješio Horhe Saens, pošto je u 11. minutu s leđa startovao na Roberta Soldada. On je kramponima stao na ahilovu tetivu protivničkog napadača, što se u Primeri od ove sezone već nekoliko puta kažnjavalo direktnim crvenim kartonom. Kao i u nedavnom slučaju Luke Modrića baš protiv Selte, Saens je poslije konsultovanja VAR tehnologije bio poslan u svlačionicu.

Taman kada se igra malo razvila, domaći tim je naišao na novi hendikep. Fran Beltran je u 29. minutu zaslužio isključenje pošto je u jedan klizeći start išao visoko podignutom nogom.

Igrala je Selta preostalih sat vremena sa devet igrača i nije ni čudo da su na kraju bili rutinski poraženi. Novi član Primere je poveo u 52. minutu prvog poluvremena, odnosno u sedmom minutu nadoknade, i to pogotkom Hermana Sančeza.

Nije se dugo čekalo da Granada povisi na 2:0, a to je učinio Jangel Erera u 54. minutu utakmice. U potpunosti su gosti kontrolisali igru na Balaidosu, a Selta je na kraju meč završila bez ijednog šuta u okvir gola Ruija Silve.

Granada je ovom pobjedom stigla do 7 bodova poslije četiri kola, koliko ima i šampion Barselona. Ovakav start sezone je baš ono što je potrebno svakom novom članu Primere. Zanimljivo, naredni meč Granade biće upravo protiv katalonskog kluba.