Levandovski: Malo smo dali Zvezdi, moglo je 5-6!

Poljski napadač žali za propuštenim šansama svog tima i pored ubedljive pobede nad Crvenom zvezdom.

Robert Levandovski je sigurno jedan od najboljih poteza u istoriji Bajerna!

Čelnici giganta iz Bavarske uspeli su da ubede Levandovskog da pređe u njihove redove u leto 2014. godine i to kao slobodan fudbaler, dali su mu "jaku" platu i bonuse kakve nije mogao da dobije u Dortmundu, a on im je vratio golovima...

Koliko tačno? Od sinoćnjeg meča sa Crvenom zvezdom u 1. kolu ovogodišnje Lige šampiona (3:0) na svom kontu ima tačno - 200!

Za to mu je bilo potrebno svega 249 utakmica u prethodnih pet godina i "jubilarac" je postigao baš protiv Crvene zvezde, nakon lukavog poteza u 80. minutu, kada je uspeo da prevari Milana Borjana i Marka Gobeljića.

To je bio pogodak za 2:0, čime su praktično "raspršene nade" Zvezde da je moguće doći do bod(ov)a, a nakon utakmice Poljak je govorio da nije zadovoljan realizacijom!

"Čitavu utakmicu smo imali pod kontrolom, stvorili smo mnoštvo prilika, ali dali smo premalo golova. Ponekad prosto donosimo pogrešne odluke, ali to su manje važne stvari, ispraviće se", kazao je Robert Levandovski i potom dodao:

"Postigli smo samo tri gola, a ne pet ili šest. Moramo da koristimo ovakve utakmice da nešto naučimo...".

Interesantan je i učinak Levandovskog samo u Ligi šampiona gde je postigao 37 golova i ima devet asistencija na samo 53 utakmice, a videćemo da li će u nastavku sezone uspeti da se popne na tabeli najboljih strelaca u istoriji takmičenja.

Naravno, Mesi i Ronaldo su nedodirljivi...