Zvezda i u Grčkoj ruši sve redom

Izabranici Milana Tomića u petak će protiv Olimpijakosa pokušati da završe pripremni period bez izgubljene utakmice.

Peristeri-Crvena-zvezda-77-86-Lorenzo-Braun-22-poena-prijateljska-utakmica-septembar-2019 Izvor: MN PRESS

Druga pobjeda košarkaša Crvene zvezde na mini-turneji po Grčkoj, a ukupno peta u sklopu priprema za sezonu 2019/20.

Poslije Olimpijakosa u meču bez publike, savladan je još jedan atinski klub, Peristeri, rezultatom 77:86 (21:19, 20:19, 16:22, 20:26).

Domaćin je pet minuta prije kraja vodio 68:66, a onda je Tomićeva ekipa zaigrala odlično u odbrani i serijom od 10:0, koja je trajala od 36. do 38. minuta, preokrenula na 70:80, potom i na maksimalnih 72:86.

Najefikasniji je sa 22 poena bio Lorenzo Braun, a pratili su ga Džejms Gist sa 16 i Stratos Perperoglu sa 12 poena.

Igrali su još: Beron 12, Dobrić 7, Odžo 7, Čović 4, Dženkins 4, Davidovac 3, Simanić 2, Nenadić i Jovanović.

Derik Braun je dobio priliku da predahne pred drugo odmjeravanje snaga sa Olimpijakosom, dok su Lazić, Faje i Kuzmić ostali kod kuće.

Zvezda je tokom priprema u Beogradu savladala Bamberg, Darušafaku i Mornar, tako da trenutno ima skor 5-0, kao i "vječiti" rival Partizan.

Podsjećamo da će Pirejci u petak od 20.15, uz TV prenos na Areni sport 1, ugostiti Zvezdu u Dvorani mira i prijateljstva.

Prije početka utakmice biće upriličena svečanost u čast Milana Tomića, koji je dugi niz godina bio igrač i pomoćni trener jednog od dva najveća grčka kluba.