Uzbudljiv vaterpolo derbi: Partizan ispustio 9:5

Crno-beli odličnom odbranom u drugoj i trećoj četvrtini stekli ubedljivo vođstvo, a onda za nekoliko minuta sve "prosuli".

Partizan - Crvena zvezda 10:10 vaterpolo Izvor: MN PRESS

Podela plena u "večitom" derbiju vaterpolista, odigranom pred nekoliko stotina gledalaca na Banjici!

U meču 1. kola Regionalne A1 lige, Partizan - Crvena zvezda 10:10, po četvrtinama 3:4, 3:0, 2:1, 2:5.

Najefikasniji u domaćem timu, koji sa klupe predvodi Stefan Ćirić, bili su sa po tri pogotka Aleksandar Radanović i Nikola Radonjić, dok se u sastavu Igora Milanovića izdvojio Marko Radović sa četiri gola.

Crveno-beli su bolje počeli utakmicu, ali je Partizan krajem prve četvrtine počeo neverovatnu seriju od 6:0, za koju je najzaslužniji bio raspoloženi golman Matija Vlahović.

Čak 15 minuta prošlo je do trenutka kada je veteran Nikola Rađen prekinuo Zvezdin "post" i smanjio na 8:5.

Crno-beli su na početku poslednje deonice povećali na 9:5, a onda je njihova odbrana za par minuta kapitulirala čak tri puta i derbi je ponovo postao neizvestan.

Radanović je realizovao peterac za 10:8, ali su se Kristijan Šulc i Marko Janković postarali da u ovom uzbudljivom meču ne bude pobednika.

Partizan je imao "pun" napad za pobedu, međutim, nije uspeo da izgradi kvalitetnu poziciju za šut i Rus Viktor Ivanov među stativama crveno-belih nije ni morao da interveniše.