Kazorla pogurao "žutu podmornicu"

Viljareal nije briljirao u većem dijelu utakmice, ali je golovima u posljednjih 15 minuta uspio da savlada Valjadolid.

Viljareal je napokon upisao prvu pobjedu na domaćem terenu u novoj sezoni Primeri. Poslije dva luda remija u prva dva susreta na La Seramiki u kojima su postigli i primili po šest golova, "žuta podmornica" je u daleko mirnijem izdanju uspjela da savlada Valjadolid i upiše drugu pobedu u sezoni - 2:0.

U utakmici koja je otvorila subotnji program španskog šampionata, domaći nisu tek tako uspjeli da stignu do vrijednih bodova, ali je Santi Kazorla bio tu da skrati muke. On je u 78. minutu bio strijelac za Viljareal iz penala, čime je donio daleko mirniju završnicu svom timu.

Taman kada se činilo da će Viljareal po treći put na svom terenu odigrati neriješeno, njegova uspješna realizacija jedanaesterca je "načela" uporni Valjadolid, da bi u finišu utakmice Havijer Ontiveros na asistenciju Samuela Čukvuezea matirao golmana Đordija Masipa i potvrdio trijumf svog tima.

Utakmica nije obilovala brojnim šansama, naročito do vođstva domaćih. Čukvueze je imao jednu solidnu pred golom Valjadolida, dok su gosti u prvom poluvremenu imali samo pokušaj Oskara Plana.

Viljareal je ovom pobjedom uspio da stigne do osam osvojenih bodova, dok je Valjadolid ostao na pet, upisavši drugi poraz u prvenstvu.