Everton iz jednog šuta primio dva gola

Ekipa Marka Silve nastavlja sa lošim rezultatima, dok je Barnli na svom Turf Muru pokazao "Kanarincima" da pobjeda protiv šampiona ništa ne znači.

Everton je zabilježio i drugi uzastopni poraz u Premijer ligi, pošto ih je poslije Bornmuta savladao i novi član Premijer lige, Šefild junajted - 0:2.

U meču u kojem je Everton imao inicijativu i bolje prilike, gosti su se odlično snašli u datim uslovima i stigli na kraju do sigurne pobjede. Šefild junajted je do pobjede od dva gola razlike stigao sa samo jednim udarcem u okvir gola Džordana Pikforda, najviše zahvaljujući autogolu Jerija Mine u prvom poluvremenu.

"Oštrice" nisu imale nijedan precizan udarac ka golu Evertona sve do 79. minuta, kada Lis Muset postiže pogodak na asistenciju Džona Lundstrama.

Everton je tako po treći put poražen u prvih šest kola i sada imaju samo sedam bodova. Očigledno Karamelama ni brojna pojačanja prethodnog ljeta nisu pomogla da se približe najboljim timovima u ligi.

Za to vrijeme, u Barnliju, domaći tim je vratio Norič siti u realnost. "Kanarinci" su prethodnog vikenda do nogu potukli Mančester siti - koji je ovog vikenda obarao rekorde Premijer lige - ali sada su pali pred timom Šona Dajša.

Kris Vud je brzopotezno sa dva pogotka u ranoj fazi utakmice pokazao da taj veliki "skalp" od prošlog vikenda više ništa ne znači. Barnli je tokom cijelog meča bio bolji tim, imali su još par solidnih prilika da povećaju prednost, ali će i sa 2:0 biti više nego zadovoljni.