Tuzla siti se ne šali, i šampion pao na "Tušnju"

Derbi kola pripao ekipi iz Siminog Hana, koja se nakon pobjede protiv Sarajeva osamostalila na čelu tabele.

Fudbaleri Tuzla sitija nastavili su sa sjajnim izdanjima u Premijer ligi BiH savladavši na "Tušnju", u derbiju 9. kola, pred oko 2.500 gledalaca, aktuelnog šampiona Sarajevo sa 2:0 (1:0).

Ovim trijumfom ekipa Milenka Bošnjakovića osamostalila se na čelu tabele, sada sa tri boda više od drugoplasiranih Sarajlija.

Trijumf domaćih već u devetom minutu iz kaznenog udarca najavio je trenutno prvi strijelac lige Vojo Ubiparip.

MLADOST SIGURNA

U drugom današnjem meču Mladost je u Doboju kod Kaknja savladala tuzlansku Slobodu 2:0, golovima Bahrudina Atajića i Kenana Horića.

Saida Husejinovića u kaznenom prostoru "bordo" tima srušio je Alen Mustafić, a Ubiparip devetim golom donio vođstvo svom timu i učvrstio se na čelu liste strijelaca.

Domaćin je i u nastavku bio bolji i već u prvom minutu drugog poluvremena stigao do drugog gola. Strijelac je bio Nermin Crnkić, koji je do prije dvije godine bio član upravo kluba sa "Koševa".

Pobjeda Tuzlaka mogla je biti i ubjedljivija, ali je svoju ekipu od težeg poraza spasio golman Vladan Kovačević.

Na kraju, gosti su uspjeli doći do počasnog gola, a pogodak za konačnih 2:1 u posljednjim trenucima susreta postigao je Mersudin Ahmetović.