Šok za Barsu: Ne pomažu ni veliki, ni "mali Mesi"!

Ter Štegen sačuvao je Valverdea na "Vestfalenu", ali nije bilo spasa večeras na "Los Karmenesu".

Mark-Andre Ter Štegen sačuvao je Barselonu poraza u utorak u Dortmundu, ove subote uveče na "Los Karmenesu" poraz nije mogao da spreči ni on, kao ni Lionel Mesi i njegov prerano nominovani "naslednik" Ansumane Fati, koje je zbunjeni Ernesto Valverde uveo u igru na poluvremenu.

Na poluvremenu je bilo jedan, na kraju dva razlike u malom katalonskom derbiju: Granada - Barselona 2:0 (1:0) za drugi poraz šampiona u pet kola La Liga.

Osim dve pobede rezultatima 5:2 kod kuće nad Betisom i Valensijom, "Blaugrana" čekajući pun oporavak i skori povratak u formu kapitena Mesija remizirala je u Pamploni i Dortmundu, a izgubila u Bilbau i večeras u obližnjoj Granadi iz koje je prethodnih sezona vraćala kući pobede od 1:4, 0:3 i 1:3.

Uzdrmani branilac titule šampiona Španije u utorak dočekuje Viljareal, u subotu gostuje Hetafeu, pa naredne srede igra sa Interom u drugom kolu Lige šampiona.

Ovog puta, 18.800 navijača radovalo se pobedi koju je nagovestio Ramon Aziz pogotkom u 2. minutu, a potvrdio rezervista Alvaro Vadiljo, koji je u 66. minutu preuzeo odgovornost kod penala dosuđenog zbog igranja Artura Vidala rukom i potom prevario odličnog Ter Štegena.

Zanimljivo, i Vadiljo i Vidal ušli su u igru četiri minuta ranije.

Trećom uzastopnom pobedom bez primljenog gola, ekipa trenera Dijega Martineza probila se na čelo tabele makar na jednu noć, odnosno do završetka derbija kola između Sevilje i Real Madrida.

Jedina dobra stvar za Katalonce danas predstavlja rezultat Atletiko Madrida.

Granada: Silva - Dijaz, Duarte, Sančez, Neva - Montoro, Aziz, Erera (od 83. Gonalon) - Puertas, Soldado (od 58. Fernandez), Maćis (od 62. Vadiljo).

Barselona: Ter Štegen - Semedo, Pike, Langle, Žunior (od 46. Fati) - Roberto, De Jong, Rakitić (od 62. Vidal) - Perez (od 46. Mesi), Suarez, Grizman.