Sjajan debi Marinkovića, Valensija nije izdržala!

Real i Barselona u Madridu će se u nedelju od 19 časova boriti za prvi trofej u sezoni. "Kraljevići" šutirali trojke 19/26.

Doskorašnji bek Partizana Vanja Marinković postigao je 17 poena u prvoj zvaničnoj utakmici koju je odigrao u dresu Valensije.

On je do 26. minuta imao na svom kontu samo dva poena, da bi u narednih sedam minuta ubacio pet trojki i pomogao svom timu da sa 35:43 preokrene na 58:54.

Skupoceni tim Svetislava Pešića u poslednjih sedam minuta je učvrstio odbranu, primio samo još sedam poena i rezultatom 71:65 slavio pobedu za prolaz u finale.

Pogledajte kako je mladi Beograđanin "izrešetao" koš Barse, u klipu pod nazivom "Ćao, moje ime je Vanja Marinković"!

...
Izvor: YOUTUBE/ACB

Najefikasniji u pobedničkom timu bile su novajlije, Kori Higins sa 15 i Nikola Mirotić sa 14 poena.

U drugom polufinalu je domaći Real deklasirao Fuenlabradu. Bilo je čak 55 poena razlike, uz 19 trojki iz 26 pokušaja - 116:61!

Džejsi Kerol za tri poena je šutirao 4/6, a Rudi Fernandez, Fakundo Kampaco i Entoni Rendolf po 3/3.

Finale je na programu u 19.00, uz direktan prenos na TV Arena sport 3.