Siti ne dozvoljava Liverpulu da odmakne!

Prvak Engleske definitivno se vratio na pobjednički put, nakon senzacionalnog poraza od Noriča prije 14 dana.

Mančester siti pobijedio je Everton na "Gudison parku" rezultatom 1:3 (1:1) i ostao na pet bodova zaostatka za vodećim Liverpulom.

"Karamele" su na poluvrijeme otišle sa neriješenim rezultatom, nakon što je Dominik Kalvert Luin anulirao pogodak Gabrijela Žezusa, na centaršut Kevina De Brujnea. Inače, Belgijanac je u šest prvenstvenih mečeva kao "starter" zabilježio čak devet asistencija.

Dugo je na semaforu pisalo 1:1, što bi bila premija za Jirgena Klopa i Liverpul, ali meč je na "vodenicu" gostiju okrenuo Rijad Mahrez, majstorski izvedenim slobodnim udarcem u 71. minutu.

Alžirac je sa dvadesetak metara smjestio loptu u donji desni ugao i vratio Siti u vođstvo, da bi Rahim Sterling šest minuta prije kraja postavio konačnih 1:3, nakon što se lopta od prečke odbila tik iza gol-linije.

Sterlingu je to šesti gol ove sezone u Premijer ligi. Nakon što je pet puta zatresao mrežu u prva tri kola, on je "postio" protiv Brajtona i Noriča, a prošle subote je odlukom Pepa Gvardiole propustio "goleadu" u duelu sa Votfordom (8:0).

Siti u okviru drugog kola Lige šampiona u utorak dočekuje Dinamo iz Zagreba, a u posljednjem kolu Premijer lige pred dvonedjeljnu pauzu biće 6. oktobra domaćin Vulverhemptonu.