Barselona prati Real Madrid: Sevilja pregažena 4:0

Katalonci demonstrirali moć u derbiju.

Posmatrajući snagu gostiju, tradiciju i tabelu, trebalo je to da bude ravnopravnije nego što je izgledalo.

Barselona - Sevilja 4:0 (3:0)

Moćna Barsa ubedljivo je u nedelju kod kuće savladala goste iz Andaluzije i popela se na drugo mesto tabele, sa dva boda zaostatka za liderom - Realom.

U borbi rivala neravnopravne snage, domaći su poveli u 27. minutu "majazicama" Luisa Suareza, a prednost je udvostručio Arturo Vidal u 32, na odličnu "dubinsku" loptu Artura.

Maksimović odlučio na Anoeti!

Srpski vezista Nemanja Maksimović doneo je pobedu Hetafeu na stadionu Real Sosijedada, golom za konačnih 1:2 u 89. minutu. Šutirao je precizno sa ivice kaznenog prostora. To je njegov prvi gol ove sezone, a drugi za Hetafe.

Tri minuta kasnije, treći gol postigao je Osman Dembele, prelako se prošetavši kroz slomljenu odbranu gostiju, a konačan rezultat postavio je, naravno, Lionel Mesi, "lepoticom" iz slobodnog udarca u 78. minutu.

Barselona je utakmicu završila sa devetoricom igrača, pošto je Ronald Arauho dobio crveni karton u 87. minutu zbog povlačenja rivala braneći svog gola, a Dembele je isključen u 88 zbog prigovora

Barselona je posle treće uzastopne pobede, ukupno pete u prvenstvu, druga na tabeli sa 16 bodova, dva manje od Real Madrida.

Sevilja je pretrpela treći poraz u poslednje četiri utakmice i šesta je na tabeli sa 13 bodova.