Radnik "šesticom" do četvrtfinala Kupa RS

Izabranici Mladena Žižovića nastavljaju trku za osmim trofejom Kupa RS u klupskoj istoriji

Kup RS Ljubić Radnik 2 6 Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Bijeljinski Radnik, aktuelni osvajač Kupa Republike Srpske i rekorder po broju osvojenih trofeja u ovom takmičenju (sedam), plasirao se danas u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja pod okriljem Fudbalskog saveza Republike Srpske savladavši danas na stadionu ''Siniša Peulić'' u Prnjavoru ekipu Ljubića, člana Druge lige RS zapad, rezultatom 2:6.

Šest utakmica osmine finala Kupa Republike Srpske biće igrano sutra, a posljednji putnik u četvrtfinale biće poznat 30. oktobra, kada se u krajiškom derbiju sastaju Rudar Prijedor i Borac.

Već u ranoj fazi utakmice semberski premijerligaš stekao je prednost od dva gola, a mrežu iza leđa Filipa Ratkovića pogađali su Miloš Plavšić u 8. i Vladimir Bradonjić u 12. minutu.

Ipak, domaćin nije htio da se preda bez borbe, pa su za samo deset minuta ''vratio stvari na početak''. Vlastitu mrežu je u 16. minutu pogodio Faruk Gogić, a samo šest minuta kasnije Boris Žižak izjednačio je na 2:2.

Ipak, samo pet minuta kasnije, ponovo je poklekla odbrana Ljubića, a novu prednost favorizovanom gostu donio je Seid Zukić.

Rezultatom 2:3 završeno je prvo poluvrijeme, a u drugom su, ipak, Bijeljinci dokazali zašto su u ovom trenutku dva ranga iznad današjeg domaćina.

Prvo je u 48. minutu Plavšić postigao svoj drugi pogodak, zatim je dva minuta kasnije poentirao i Marko Despotović, a drugo, kao i prvo poluvrijeme, zaključio je Seid Zukić.