PET golova Ivanovića i pobjeda Partizana - 6:0!

Partizan pobijedio Vodojažu 6:0 u plasirao se u osminu finala Kupa Srbije. Đorđe Ivanović postigao pet golova... Proleter izbacio Javor.

Kup Srbije - Vodojaža - Partizan 0-6 Izvor: MN PRESS/NEBOJŠA PARAUŠIĆ

Fudbaleri Partizana lako su prema očekivanjima obezbijedili osminu finala Kupa Srbije. Branilac trofeja u najmasovnijem takmičenju FSS je u srijedu bio gost u Grošnici, mjestu nedaleko od Kragujevca, gdje su ubjedljivo savladali Vodojažu, člana Šumadijsko-raške zone.

"Parni valjak" jetrijumfovao rezultatom 6:0 (1:0).

Domaćin je prilično namučio crno-bijele u prvom poluvremenu, kojima je trebalo više od 40 minuta da probiju odbranu Vodojaže.

Strijelac je bio odlični Đorđe Ivanović. Napadač Beograđana se sa pet golova nametnuo treneru Miloševiću za mnogo ozbiljnije izazove koji crno-bijele čekaju u narednom periodu.

Robusni golgeter bio je strijelac u 41, 46, 61, 67. i 90. minutu. Pored Ivanovića mrežu rivala zatresao je i Aleksandar Lutovac u 66.

Savo Milošević je prema očekivanjima šansu pružio igračima koji u dosadašnjem toku sezone nisu imali mnogo ili uopšte minuta na terenu. Među starterima su bili golman Stevanović, Pešukić, Vujačić, Lakčević, Ivanović, Gigić, Marković, Dinga, Lutovac, Smiljanić, dok je jedini stalni starter u 11 bio Slobodan Urošević.

Priliku su do kraja meča dobili Slobodan Stanojlović, Strahinja Jovanović i Luka Đorđević.

U Grošnici je u srijedu bio praznik fudbala. Lijep jesenji dan i dolazak jednog od najvećih klubova u regionu privukao je na igralište Vodojaže više hiljada gledalaca. Izostala je frakcija Grobara "Partizanovci", koja je odlučila da ode u Staru Pazovu, gdje je izrazila nezadovoljstvo radom organa FSS.

VODOJAŽA: Živak, Dajić (od 52' Đurić), Đokić, Mijalčić, Komatina, Petrović, Jekić, Vuković, Vasiljević, Nedeljković (od 65' Jovanović), Sretenović (od 73' Perović).

PARTIZAN: Stevanović, Pešukić, Vujačić, Dinga, Urošević (od 65' Stanojlović), Smiljanić, Lakčević, Ivanović, Marković (pd 73' Đorđević), Lutovac, Gigić (od 46' Jovanović).