Zverev iskoristio šestu meč loptu, pao Federer!

Dvadesetdvogodišnji nemački teniser imao je priliku da reši meč u dva seta, izgubio je "taj brejk", ali nekada prvi reket sveta time je samo odložio eliminaciju.

Aleksander Zverev treći je polufinalista turnira "Masters 1000" serije u Šangaju.

Nemački teniser ruskog porekla posle tri seta je eliminisao 16 godina starijeg Rodžera Federera, rezultatom 6:3, 6:7 (7:9), 6:3.

Meč je trajao dva sata i šest minuta, a Zverev je u finišu drugog seta propustio pet meč lopti.

Tri uzastopne prilike imao je na svoj servis, pri vođstvu od 6:5 i 40:0, ali prekaljeni Švajcarac uspeo je da "veže" pet poena, izjednači na 6:6, pa u "taj brejku" da preokrene sa 6:7 na 9:7 i izbori treći set.

Federer kao da je u tom trenutku već potrošio veći deo energije za ovaj meč, pa je na početku trećeg seta izgubio servis gem i ostatak duela sa Zverevim proveo u podređenom položaju.

Nekada najbolji igrač sveta potrudio se da do poslednjeg trenutka ostavi sebi šansu da se još jednom vrati u život, međutim Zverev je delovao dobro na terenu i više mu nije dozvolio da ozbiljnije zapreti. Štaviše, trebalo je da taj set i ubedljivije reši u svoju korist.

Nakon prve pobede nad teniserom iz Top 10 ATP liste u 2019. godini, Zverev će u subotu odmeriti snage sa boljim iz meča Dominik Tim - Mateo Beretini.

Prvi polufinalni par formirali su Danil Medvedev i Stefanos Cicipas, koji je od 0:1 stigao do 2:1 u setovima protiv Novaka Đokovića.

Nagradni fond turnira u Šangaju iznosi 8,3 miliona dolara, od kojih će šampionu pripasti 1,375 miliona.