Nova briga za Lejkerse 10 dana uoči premijere

Veliko ljetošnje pojačanje završilo je predsezonsku utakmicu protiv Bruklina poslije prve četvrtine.

Los Anđeles Lejkersi krenuli su iz Kine kući sa dva poraza od Bruklin Netsa i povredom Entonija Dejvisa u "prtljagu".

Ol star centar istegnuo je palac desne ruke u prvoj četvrtini utakmice u Šenženu, koju su Netsi dobili rezultatom 91:77.

Dejvis će već u nedjelju biti upućen na detaljne preglede, poslije čega će biti jasnije da li će trener Frenk Vogel moći da računa na njega kada se Lejkersi 22. oktobra budu sastali sa Klipersima na startu nove sezone.

Popularni "Brou" (Obrva) u subotu je za 12 minuta postigao šest poena, uz tri skoka i dvije blokade, a od početka pripremnog perioda bilježi 19 poena, šest skokova, tri asistencije i jednu blokadu za 22 minuta po meču.

Očekuje se da Dejvis uz Lebrona Džejmsa bude daleko najbolji igrač "jezeraša" i da ih, kao minimum, vrati u NBA plej-of poslije šest neuspješnih sezona.

Njemu je poslije povrede ukazana pomoć kod aut linije, ali bandažiranje prsta nije pomoglo, pa je po završetku prve četvrtine otišao u svlačionicu. Ostatak meča ispratio je sa klupe, sa kesom leda na bolnom mjestu.

Podsjećamo da su Lejkersi još letos ostali bez Demarkusa Kazinsa, potpisanog na jednu sezonu, nakon što je ovaj individualno trenirajući pokidao prednji ukršteni ligament koljena.