Rusi "overili" plasman na EURO 2020

Nekoliko hiljada Rusa putovalo je četiri sata avionom u Nikoziju da bi uživo proslavilo plasman svojih fudbalera na Evropsko prvenstvo. Vajnaldum dvostruki strelac u pobedi Holandije.

Holandija od septembra, a Rusija od ove nedelje. To su učesnici Evropskog prvenstva 2020. godine iz kvalifikacione Grupe I.

Pred nekoliko hiljada svojih navijača, Rusi su u derbiju kola savladali Kipar u Nikoziji ubedljivih 5:0 i "overili" plasman na predstojeći EURO.

Dvostruki strelac bio je Denis Čerišev, a upisali su se još Magomed Ozdoev, Aleksandar Golovin i kapiten Artem Dzjuba, koji je postigao svoj osmi gol u osam utakmica tekućih kvalifikacija!

Rusija 1:0, 9. minut Denis Čerišev. Ukrao loptu protivničkom igraču i potom solo-akcijom postigao svoj četvrti gol u kvalifikacijama.

Holandija je, takođe u gostima, savladala Belorusiju 2:1, a istakao se dvostruki strelac Žoržinjo Vajnaldum. Prvo je pogodio glavom posle odličnog centaršuta Kvinsija Promesa u 32. minutu, zatim i iz fantastičnog šuta sa više od 20 metara iskosa po levoj strani, poslavši loptu u dalji ugao.

U duelu iste grupe, Škotska - San Marino, raspucan je bio vezista domaće selekcije i Aston Vile - Džon Mekgin. Upisao je het-trik već do poluvremena, a u nastavku utakmice njegovi saigrači su dopunili mrežu gostiju za konačnih 6:0.

Važnu pobedu ostvarila je selekcija Mađarske, koja je golom Mihalija Korhuta u 10. minutu savladala Azerbejdžan na svom terenu i tako prestigla Slovačku na drugom mestu Grupe E, a primakla se vodećoj Hrvatskoj na bod manje.

S tim da Mađari imaju utakmicu više od pomenutih rivala.

REZULTATI:

Grupa C

Belorusija - Holandija 1:2 (0:2)
/Dragun 54 - Vajnaldum 32, 41/

Estonija - Nemačka 20.45

TABELA: Holandija (6 utakmica) 15 bodova, Nemačka (5) 12, Severna Irska (6) 12, Belorusija (7) 4, Estonija (6) 1.

U novembru: Severna Irska - Holandija, Nemačka - Belorusija (16.11), Holandija - Estonija, Nemačka - Severna Irska (19.11).

Grupa E

Mađarska - Azerbejdžan 1:0 (1:0)
/Korhut 10/

Vels - Hrvatska 20.45

TABELA: Hrvatska (6 utakmica) 13 bodova, Mađarska (7) 12, Slovačka (6) 10, Vels (5) 7, Azerbejdžan (6) 1.

U novembru: Azerbejdžan - Vels, Hrvatska - Slovačka (16.11), Vels - Mađarska, Slovačka - Azerbejdžan (19.11).

Grupa G

Slovenija - Austrija 20.45
Poljska - Severna Makedonija 20.45

TABELA: Poljska (7) 16, Austrija (7) 13, Severna Makedonija (7) 11, Slovenija (7) 11, Izrael (7) 8, Letonija (7) 0.

U utorak: Izrael - Letonija. U novembru: Slovenija - Letonija, Izrael - Poljska, Austrija - S. Makedonija (16.11), Poljska - Slovenija, Letonija - Austrija, S. Makedonija - Izrael (19.11).

/Čerišev 9, 90+2, Ozdoev 23, Dzjuba 79, Golovin 89/

TABELA: BELGIJA (8 utakmica) 24 boda, RUSIJA (8) 21, Kipar (8) 10, Škotska (8) 9, Kazahstan (8) 7, San Marino (8) 0.

U novembru: Kipar - Škotska, San Marino - Kazahstan, Rusija - Belgija (16.11), Belgija - Kipar, San Marino - Rusija, Škotska - Kazahstan (19.11).