Partizanovo krilo u formi pred Junajted: Dao gol za Japan - glavom (VIDEO)

Napadač crno-bijelih pogodio u kvalifikacionoj utakmici za Svjetsko prvenstvo.

Takuma-Asano-dao-gol-za-Japan Izvor: MN PRESS

Tokom oktobarske pauze u nacionalnim prvenstvima, Takuma Asano imao je mirnih nekoliko dana u dresu Japana.

Brzonogi krilni ofanzivac najprije je sa klupe odgledao egzibicioni trijumf svog tima protiv Mongolije (6:0) prošlog četrvtka, a u utorak je učestvovao u pobjedi protiv Tadžikistana (3:0).

Asano je u 82. minutu bio na pravom mjestu da postavi konačan rezultat u Dušanbeu, kojim je njegova ekipa ostvarila maksimalni učinak u prva tri kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Japanac je devet minuta prije kraja visoko skočio i na perfektan centaršut Hirokija Sakaija dao gol glavom.

Svakako dobra vijest za Partizan i navijače prije Asanovog povratka u Beograd, gdje će sljedeće nedjelje crno-bijeli ugostiti Mančester junajted.

Bio je to Asanov peti pogodak za Japan u 20. nastupu. On je član nacionalnog tima od maja 2015, kada ga je u "A" selekciju pozvao Vahid Halilhodžić, tada kao velikog talenta čiji je potencijal ubrzo prepoznao i Arsenal.

Pogledajte njegov današnji gol na ovom video snimku (od 10:14).