EURO U MAGLI: "Orlići" poraženi i u Poljskoj...

Teško se može do pobede kada je golman najbolji igrač.

EURO U MAGLI: "Orlići" poraženi i u Poljskoj... Izvor: MN PRESS

Poraz, remi, pobeda - pa opet poraz.

Nadali smo se da će mlada reprezentacija Srbije posle dolaska Ilije Stolice i pobede u Bugarskoj krenuti uspešnim putem, ali ispostavilo se da je samo obrnula krug.

U 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo "orlići" su poraženi u Poljskoj 0:1, čime su šanse za osvajanje prvog mesta sveli na minimum.

Šok za naš tim usledio je u 79. minutu, kada je Mateuš Boguš rutinski završio odličan kontranapad Poljaka.

Do tog trenutka, odnos snaga na terenu bio je egal. Primetna je bila velika želja igrača oba tima da dođu do pobede, ali su domaćini i pre vođstva bili bliži pogotku.

U 40. minutu stativa nam je bila saveznik, u 55. ofsajd, a nekoliko puta je Marko Ilić morao da "vadi kestenje iz vatre" sjajnim intervencijama pred svojim golom.

Iako su naši fudbaleri delovali bolje i smislenije nego u ranijim utakmicama, nedostajalo je sigurnosti, posebno među defanzivcima.

DOBAR RASPORED

Ako je za utehu kada se pogleda tabela, to je da će naši fudbaleri do kraja kvalifikacija ugostiti sve tri selekcije koje su trenutno ispred nje. Prvi će u Srbiju doći Rusi (19.11.2019), zatim Bugari (8.9.2021), pa Poljaci (9.10.2021).

Uostalom, kada vam je golman najbolji igrač, teško da možete očekivati pobedu, a ove večeri je - nažalost - bilo tako...

Pošto je i Rusija slavila u Estoniji (5:0), a Bugarska odigrala nerešeno u Letoniji (0:0) naši fudbaleri su sada pali na četvrto mesto, sa čak šest bodova manje od vodeće Poljske, a četiri od drugoplasirane Rusije.

Podsetimo, direktno na Evropsko prvenstvo idu samo prvoplasirane selekcije i najbolja drugoplasirana, dok će ostalih osam drugoplasiranih igrati baraž.

U novembarskim duelima sastaće se Srbija - Estonija, Rusija - Letonija i Bugarska - Poljska (15.11) i Srbija - Rusija (19.11).

Ilija Stolica je odlučio da napravi četiri promene u odnosu na debitantsku utakmicu u ulozi selektora, pa za razliku od duela sa Bugarima, u startnoj postavi nisu bili Marković, Devetak, Birmančević i Vlahović. Umesto njih od prvog minuta igrali su Mašović, Kamenović, Joveljić i Stuparević.

20:07

IZVEŠTAJ...

... možete pročitati klikom na dugme UVODNA VEST.

19:55

Kraj!

Nažalost, ostalo je 1:0 za Poljsku...

19:50

Mogli smo do izjednačenja u prvom minutu nadoknade! Birmančević je poslao dugu loptu, Čumić odigrao glavom ka Vlahoviću, ali je Grabara presekao to dodavanje.

19:49

JOŠ 5 MINUTA

Toliko je produžena utakmica...

19:42

Malo je nedostajalo da Poljaci stave tačku na ishod ove utakmice u 83. minutu, ali je Marko Ilić po treći put večeras majstorski odbranio. Nadamo se da sve to neće biti uzalud. Ima još vremena.

19:38

GOOOL!

Poljska vodi 1:0 od 79. minuta pogotkom Mateuša Boguša posle kontranapada i lepog dodavanja Klimale.

19:36

Još jedna šansa našeg tima posle šuta glavom odlazi u nepovrat... Sve je manje vremena, još 15 minuta, plus nadoknada do kraja.

19:31

UFFF...

Umalo da povedemo u 72. minutu, ali je Dejan Joveljić bio neprecizan udarcem glavom na drugoj stativi.

19:27

Dobro je! Samo spoljni deo mreže pogodili su Poljaci u 67. minutu. Ponovo domaćini preuzimaju inicijativu sredinom poluvremena, kao i u prvom delu.

19:25

Ponovo majstorska odbrana Marka Ilića. Sačuvao je svoju mrežu i u 65. minutu, posle udaraca glavom Listkovskog sa samo par metara udaljenosti.

19:21

"MAKAZICE"!

Atraktivan pokušaj Kamenovića u 60. minutu, ali je ponovo poljski golman bio dobro koncentrisan.

19:14

SREĆA ZA "ORLIĆE", OFSAJD!

Imali smo mnogo sreće u 55. minutu pošto je poništen gol Klimale zbog ofsajda. Očigledno je bilo da se radi o nedozvoljenoj poziciji, ali je pitanje šta bi se dogodilo da napadač Poljske nije dirao loptu posle šuta Boguša. Vrlo moguće da bi to svakako bio gol!

19:12

Solidan šut Adžića iz "slobodnjaka" sa dvadesetak metara, ali je dobro bio postavljen golman poljskog tima.

19:07

Drugo poluvreme počelo je šansom za naš tim, ali je golman Grabara bio za trenutak brži od Luke Ilića.

18:57

LETONIJA - BUGARSKA 0:0 (KRAJ)

Rusija vodi 2:0 u Estoniji

18:49

POLUVREME

Dobro su počeli naši fudbaleri, ali su potom domaćini preuzeli inicijativu i bili bliži pogotku. Vidi se želja i jednog i drugog tima da dođu do pobede, pa se nadamo uzbuđenjima i po povratku sa odmora.

18:43

STATIVA!

Imali smo sreće u 40. minutu! Klimala je bio brži od naših defanzivaca, srećom ne i dovoljno precizan.

18:39

Sjajna odbrana Marka Ilića u 36. minutu! Sačuvao je golman Voždovca mrežu "orlića" posle vrlo dobrog šuta jednog protivničkog igrača.

18:26

Odlično se Jožviak izborio za loptu u 23. minutu i centrirao ka Klimalu, ali je on bio za malo kratak da bi dobro šutirao glavom.

18:20

Otvorena igra i jedne i druge ekipe u prvih 15 minuta. Igra se prilično brz tempo.

18:14

LUKA(VO)!

Dobar prodor Adžića u 11. minutu i pametan pokušaj Luke Ilića petom, ali je oprezan bio poljski golman.

18:08

Naši su prvi zapretili, ali su Poljaci imali prvi šut u okvir gola. Boguš je zapretio u 5. minutu sa ivice kaznenog, ali je Marko Ilić bio siguran.

18:06

Prvu šansu imali su naši fudbali, u 3. minutu. Luka Ilić je poslao loptu u prostor za Filipa Stuparevića, ali su na oprezu bili defanzivci Poljske. Samo minut kasnije Luka je zapretio udarcem sa distance, ali neprecizno.

18:05

Utakmicu sudi Portugalac Žoao Pinjeiro

18:03

POČELO JE!

Prvi napad imaju naši fudbaleri, koji igraju u skroz crvenoj opremi, dok su Poljaci u belom.