Marinović nakon poraza: Da smo sačuvali posjed...

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Poraz od Njemačke je "zmajićima" prvi neuspjeh u kvalifikacionom ciklusu za plasman na EURO 2021, s obzirom da su na premijeri deklasirali Moldaviju rezultatom 4:0, a potom na gostujućem terenu remizirali sa Belgijom (0:0).

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Zenici, na stadionu "Bilino polje", od selekcije Njemačke rezultatom 0:2 u okviru trećeg kola kvalifikacija za EURO 2021, koje se održava u Mađarskoj i Sloveniji.

Ovo je "zmajićima" prvi neuspjeh u kvalifikacionom ciklusu, s obzirom da su na premijeri deklasirali Moldaviju rezultatom 4:0, a potom na gostujućem terenu remizirali sa Belgijom (0:0).

Selektor U-21 reprezentacije Bosne i Hercegovine Vinko Marinović rekao je nakon utakmice da je zadovoljan prikazanom igrom njegovog tima protiv favorizovanog rivala, te istakao da su su bh. reprezentativci bolje odigrali drugo poluvrijeme susreta tokom kojeg je malo nedostajalo da bh. tim postigne pogodak.

"U prvom poluvremenu nam je Njemačka uzela posjed i htjeli smo da izdržimo, a to je izgledalo dosta dobro dok nije Njemačka povela. Mislim da smo dosta bolje odigrali drugo poluvrijeme, imali smo šanse, Danilović i Mustedanagić su bili u izglednim situacijama i da smo postigli te golove, utakmica bi sigurno išla u drugom pravcu sigurno. Njemačka je bila kvalitetnija i ja im čestitam na pobjedi. Bilo je u nekim momentima teško ulaziti u blokove sa njima, ali smo taj segment u drugom poluvremenu popravili. Njemačka je favorit koji će sigurno dobijati i naredne utakmice, a nama je Vels dobra prilika da se učvrstimo na drugom mjestu, za koje ćemo se, smatram, boriti sa Belgijom", rekao je Marinović, koji se zahvalio navijačima na podršci tokom večerašnjeg meča.

Naredni kvalifikacioni meč, Bosna i Hercegovina odigraće 19. novembra na gostovanju Velsu.