Crna hronika

Srušen dron sa drogom: Policija spriječila ulazak narkotika u zatvor

Autor Dragana Božić

Pokušaj unosa narkotika uz pomoć drona sinoć je uspješno spriječen u Kazneno-popravnom zavodu Mostar.

Izvor: Shutterstock

Ministarstvo unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona saopštilo je da su policijski službenici Sektora kriminalističke policije, Odjela za posebne namjene, izašli su na uviđaj u nedjelju oko 21 čas, nakon što je u zatvorskom krugu srušen dron kojim je u zatvor pokušano unijeti nedozvoljene supstance.

Na mjestu događaja pronađen je i privremeno oduzet dron marke Avata 2.1.

"Među zaplijenjenim dokazima nalaze se jedan mobilni telefon, na koji je ljepljivom trakom bila pričvršćena prozirna PVC vrećica s nepoznatom bijelom supstancom, PVC vrećica s patent zatvaračem koja je sadržavala gljive, unutar koje je pronađena i dodatna manja vrećica s NN biljnom materijom, još jedna prozirna vrećica s neidentificiranom biljnom supstancom, USB kabel te papirna kutija u kojoj su se nalazile navedene stvari", navedeno je iz MUP-a HNK.

O slučaju je obaviješten dežurni tužilac, a poduzete su sve potrebne istražne mjere i radnje s ciljem identifikacije počinilaca i rasvjetljavanja okolnosti ovog pokušaja nedozvoljene dostave.

(MONDO)