Renovirana sportsko–rekreativna zona uz Vrbas na potezu od Gradskog do Zelenog mosta danas je svečano otvorena.
Kako su naveli iz Gradske uprave, ova sportsko – rekreativna zona obogaćena je mnoštvom kvalitetnog sadržaja – od stijene za penjanje, nove teretane na otvorenom, terena za mali fudbal, rukomet na pijesku, koji istovremeno može da se koristi i za odbojku i za mali fudbal.
"Nisu izostali ni novi stolovi za stoni tenis, dok je igralište za basket u potpunosti sanirano", navodi se.
Gradonačelnik Draško Stanivuković rekao je da novouređena plaža "Raj" ima sadržaje za sve generacije.
"Sa banjom Vrućicom i plažom u Srpskim Toplicama, ovo je treća plaža izgrađena unazad godinu i po dana. Dobili smo i dva dajak pristaništa", rekao je, navodeći da se ovdje očekuje i početak gradnje kolektora na Crkvenoj.
Prema njegovim riječima, slijede i dodatni radovi na plaži "Raj", ali ovo što je završeno sada je i pušteno u funkciju dok još traje ljeto.
"Pozivam Banjalučane i goste da uživaju i da zajedno čuvamo ovu našu imovinu", zaključio je gradonačelnik.
Savjetnica gradonačelnika Mirna Savić – Banjac kazala je da su određeni rekviziti u okviru nove zone prilagođeni licima sa invaliditetom i da se vodi računa da svi sugrađani imaju jednaka prava i mogućnosti.
"Među brojnim sadržajima za sve posjetioce, izdvojiću stijenu za penjanje koja je prva takva. Moramo znati da je to vrlo važan sport za razvoj djece", kazala je Savić – Banjac.
Iz Gradske uprave ranije je najavljeno da će u izgradnju sportsko–rekreativne zone uz Vrbas biti uloženo milion KM, a izvođač radova je firma "Hidrosplet".
Podsjećamo, plaže "Raj" i "Abacija" na potezu od Gradskog do Zelenog mosta su najpopularnije plaže u gradu, ali analize vode na ovoj lokaciji tokom ljeta gotovo po pravilu pokažu da ona nije bezbjedna za kupanje.
Iz Gradske uprave nedavno su za Mondo potvrdili da su započeli izradu studije o prečišćavanju otpadnih voda, te da brojni postojeći fekalni ispusti zagađuju rijeku Vrbas što je, kako napominju, posebno izraženo u ljetnjem periodu u urbanom području grada.
"Izradom studije po prvi put imaćemo smjernice za izgradnju kao i procijenjenu vrijednost ove investicije čime bismo uskoro mogli konačno riješiti i ovaj veliki problem", objasnili su.
(Mondo)