Rad Doma zdravlja Banjaluka biće drugačije organizovan, jer se u narednim danima očekuje dolazak većeg broja građana iz inostranstva koji će imati obavezu da se javljaju zdravstvenim ustanovama.
"Njihov prioritet je da moraju provoditi anketiranje lica koja su bila u kontaktu sa zaraženima, uz predlaganje kućne izolacije", saopšteno je iz Gradske uprave.
Ambulanta u Poliklinici od danas će služiti samo za pregled pacijenata koji su oboljeli od akutne respiratorne infekcije, za kompletno stanovništvo grada. I to samo onih, koji imaju povišenu temperaturu ili "stezanje" u grudima.
U ambulanti u Docu će se obavljati pregledi po nalogu Higijensko-epidemiološke službe ili doktora porodične medicine, za pacijente koji su bili u kontaktu sa licima koja su bila izložena korona virusu.
Direktor banjalučkog Doma zdravlja Nevena Todorović naglasila je poslije sinoćnje sjednice Štaba za vanredne situacije da se želi u kratkom periodu spriječiti širenje virusa kod većeg broja građana, da se zaštite starija lica i rizične kategorije, kao i da se onemogući širenje virusa među zdravstvenim radnicima, jer bi se time ugrozilo pružanje zdravstvenih usluga.
Prema podacima Doma zdravlja, saopštenim sinoć nakon sjednice gradskog Štaba za vanredne situacije, pod zdravstvenim nadzorom u Banjaluci je 750 osoba, koje su bile u konktaktu sa zaraženim licima.