Prošlo je 40 dana od masakra na Cetinju.
"Dragi zete, najdužih i najtužnijih 40 dana prolazi, ne mogu da prihvatim da te zver otrgla iz zagrljaja moje sestre i Sofije...", glasi početak čitulje posvećene Marku Martinoviću koji je ubijen u masovnom ubistvu na Cetinju koji je počinio njihov rođak Aco Martinović.
Čitulju je odala Sanja Kostadinović, svastika ubijenog Martinovića.
"Kako Marko Mariju da utješim? Kako da joj olakšam tugu? Kome će Sofija da trči u zagrljaj? Pomozi mojoj sestri odozgo kad od zapne na putu roditeljstva, mora sama bez tebe... Čuvaj ih rođače.. Mi ćemo čuvati uspomenu na tebe. Mirno spavaj", navodi se u čitulji.
Krvavi pohod započeo u kafani
Podsjetimo, Aco Martinović (45) sa Cetinja započeo je 1. januara 2025. masakr u kafani "Velestovo", nadomak Sportskog centra gdje je ubio četvoro ljudi. Nakon toga, u Bajicama je ubio još četvoro, a potom u naselju Humci je ubio dvoje djece. Martinović je nastavio svoj krvavi pohod i u Donjem kraju je ubio dvije osobe. Kada ga je policija opkolila, Martinović je pucao sebi u glavu i preminuo je na putu do bolnice.
Ovo su žrtve Aca Martinovića:
- Braća Vukan (9) i Jovan (14) Vuletić, njihov stric Mirko Vuletić (45)
- Rođaci Aca Martinovića - Radovan i Radmila Martinović, braća blizanci - Miloš i Marko Martinović
- Radomir Marković (70)
- Jošo Otašević (55)
- Branislav Mudreša (60)
- Dragana Drašković (53)
- Rođena sestra Aca Martinovića - Zorica Vuletić
Ubijena braća blizanci
Miloš Martinović, njegov brat blizanac Marko su jedne od žrtvi masakra na Cetinju. Marija Martinović, udovica Marka Martinovića, ranjena je u masakru koji je počinio njihov rođak.
U Crnu Goru došli su i članovi njene porodice iz Srbije. Marija Martinović preživjela je masakr na Cetinju u kome je ubijeno 13 ljudi, među kojima je i njen muž Marko Martinović, a nedavno se oglasila na društvenim mrežama.
Ona je podijelila fotografiju svog supruga sa njihovom ćerkom, sa kojom je, iako ranjena, bježala u naručju od ubice, i tako ih uspjela spasiti. Ispod fotografije nizali su se komentari saučešća i podrške Mariji, kojoj se preko noći život potpuno promijenio.
"Šta nas snađe, moj komarac.. Tuga, ne znam kako ću bez njega.. Poludjeću", napisala je Marija u jednom od komentara.
(Blic/MONDO)