Region

Dritan Abazović biće novi šef diplomatije Crne Gore?! Mladi političar u žiži javnosti od izbora

Autor MONDO/Večernje novosti

Nosilac liste "Crno na bijelo" Dritan Abazović, mogao bi, prema nezvaničnim saznanjima dobiti visoko ministarsko mjesto u budućoj Vladi Crne Gore Zdravka Krivokapića i postati šef diplomatije!

Izvor: MONDO/Gordana Bojanić

To bi na neki način bila nagrada Abazoviću i njegovom timu za doslijednost nakon izbora uprkos ogromnim pritiscima iz redova vlasti i albanskih stranaka, ali i pojedinaca, da promijeni mišljenje i ne ode pod "velikosrpski barjak".

Mladi crnogorski političar Dritan Abazović (34) u žiži je crnogorske, ali i javnosti širom regiona poslije parlamentarnih izbora u CG.

Ovaj mladi Albanac doktor je političkih nauka koji svoju prepoznatljivost ponajviše duguje upravo Đukanoviću, koji ga je prije nekoliko godina javno u Skupštini Crne Gore nazvao "bitangom".

Djukanovic vs Abazovic "BITANGO''
Izvor: YouTube

Abazović ima 35 godina, a u politici je od svojih dvadesetih. Bio je jedan od osnivača političke partije Pozitivna Crna Gora 2012. godine, koja je tada osvojila sedam mandata, a Abazović je postao najmlađi član tog saziva Skupštine Crne Gore.

Dvije godine kasnije, nakon podjela, napušta ovu partiju i funkcioniše kao nezavisni poslanik do 2015. godine, kada se priključuje novoosnovanoj Ujedinjenoj reformskoj akciji (URA), na čijem je danas čelu.

Oko URE je okupljeno još nekoliko stranaka i pokreta - Savez građana Civis, Bokeški forum, Stranka pravde i pomirenja i nezavisni intelektualci.

Gimnaziju je završio u Ulcinju, fakultet u Sarajevu, gdje je bio student generacije, magistrirao u Podgorici, pa doktorirao u Sarajevu. Usavršavao se u Oslu, SAD, Španiji, Austriji... i propagira ideju multikulturalnosti koje se nije odrekao ni u kampanji.

Svojevremeno su ga nazivali i "albanskim četnikom", a on je za to dao objašnjenje.

"To je sinonim za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije" pojasnio je Abazović u predizbornoj kampanji.

Abazović se zalaže za ekspertsku vladu, što je prema sopstvenom priznanju, bio i razlog da pokret URA napuste pojedini članovi.