2 važne stvari

Novosti u WhatsApp aplikaciji: Malo kopiraju Viber i Messenger, ali dodaju i nešto sasvim novo…

Autor Marko Čavić

Reakcije već mogu da se isprobaju.

Izvor: PrintScreen / WABetaInfo

Ako ste kojim slučajem beta WhatsApp korisnik imamo lijepu vest za vas - sad vam i WhatsApp, baš kao i Viber i Messenger omogućava da na poruke reagujete emotikonima.

Na taj način pošiljaocu ili sagovornicima u grupi možete da pokažete šta mislite o nečemu što su poslali, a da na tu poruku i ne odgovorite.

Zadržite odabranu poruku sekund, dva i pojaviće se lista dostupnih reakcija u vidu emotikona, kojim imate priliku da okačite svoje mišljenje o tome što je neko poslao.

Naravno, ako vam se standardni emotikoni tj. reakcije ne dopadaju uvijek možete da odaberete neki svoj iz liste podržanih, a WhatsApp ih ima na hiljade, pa ako volite da češljate toliko emotikona - samo naprijed, izdvojte se iz mase!

Opcija reagovanja emotikonima na primljene poruke sada je dostupna samo beta testerima aplikacije, ali će već sa narednom ili zvaničnom update verzijom aplikacije iza nje biti dostupna svim korisnicima, pa se strpite još koji dan, ako već niste beta tester.

Druga izuzetno važna novost, koja se testira već neko vrijeme, jeste mogućnost korišćenja WhatsApp aplikacije na računaru ili tabletu i to bez podrške telefona. O ovome se već neko vrijeme priča i biće omogućeno i iOS i Android korisnicima istovremeno, ali tek za nekoliko nedjelja - vjerujemo do kraja aprila ili tokom maja, kako za kog korisnika.

Uz tzv. multi-device podršku moguće je imati do četiri uređaja priključena tj. registrovana na jedan WhatsApp nalog bez provere jedan drugog, što znači da nećete morati da skenirate kodove svaki put kad želite da sa telefona pređete na računar za WhatsApp aplikaciju. Multi-device će omogućiti da se WhatsApp koristi bez potrebe da glavni, telefonski nalog bude onlajn. Takođe, svaki uređaj će biti potrebno registrovati posebnom login procedurom koja zahtijeva telefon, ali nakon nje će telefon za korišćenje na potvrđenom uređaju biti nepotreban.

Ovo je urađeno kako bi se povećala bezbjednost korisnika, a on će u svakom trenutku biti u mogućnosti da provjeri priključene uređaje na nalog i momentalno isključi svaki za koji sumnja da nije njegov.