Nemanja Gudelj će i na proleće igrati Ligu šampiona.

Sevilja neće u Ligu Evrope: Gudelj umalo tragičar, Čelsi u nadoknadi obezbedio pobedu! Izvor: MN PRESS

Ekipe Čelsija i Sevilje će i narednog proleća igrati u Ligi šampiona. Iako većina mečeva u četvrtom kolu grupne faze još nije počela, oni su se za to izborili.

Pobeda Sevilje na gostovanju Krasnodaru, kao i trijumf Čelsija u Francuskoj protiv Rena, a oba su stigla u nadoknadi, znače da će se ova dva tima boriti za prvo mesto u grupi uz jednu brigu manje, prolaz su već obezbedili.

Znalo se da su gostujući timovi favoriti, ali su oni te uloge opravdali mnogo teže nego što se očekivalo. Čelsi u 90. minutu, a Sevilja čak pet minuta kasnije, gotovo u poslednjim trenucima meča.

Hadson-Odoi je doveo Plavce do prednosti, Girasi je izjednačio, ali je Olivije Žiru postigao gol za pobedu i prolaz u nokaut fazu elitnog evropskog takmičenja. Slično je bilo i u Rusiji.

Tamo je Sevilja vodila, nakon pogotka Ivana Rakitića već u četvrtom minutu meča, ali je rezervista Vanderson poravnao rezultat.

Mogao je Krasnodar do izjednačenja i ranije, kada je Nemanja Gudelj poklonio loptu na dvadesetak metara od gola, a Kounde skrenuo Kabeljin udarac na stativu, pa zatim nazad u polje, gde je intervenisao Vaclik. Kad već nisu mogli Rusi...

Pogodio je Munir El Hadadi. Šutirao je, izblokiran je, a onda probao još jednom u poslednjem minutu meča. Ovaj put je pogodio, za veliku pobedu španskog tima.

Do kraja grupne faze će Čelsi i Sevilja igrati za prvo mesto, a Krasnodar i Ren za treću poziciju i nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

20:51

Kraj!

Ren - Čelsi 1:2 (0:1)
/Girasi 86 - Hadson-Odoi 22, Žiru 90/

Krasnodar - Sevilja 1:2 (0:1)
/Vanderson 56 - Rakitić 4, El Hadadi 90+5/

Čelsi i Sevilja su prošli u nokaut fazu Lige šampiona jer imaju po deset bodova, dok će Krasnodar i Ren igrati sa treće mesto, sa po jednim bodom nakon četiri kola.

20:50

GOOOOOOOOOOOOL

Vodi ponovo Sevilja!

Munir El Hadadi je strelac u petom minutu nadoknade i sada se zna koji su timovi prošli u nokaut fazu!

20:45

GOOOOOOOOOL

Ipak vodi Čelsi!

Olivije Žiru je spasilac ''Plavaca'' iz Londona!

Promašio je Timo Vernera, ali je odbitak u mrežu spakovao Žiru i to nakon što je nadskočio Nijasija. Koliko je samo bio besan Gomis, golman Rena, nakon ovakve intervencije njegovih saigrača...

20:43

GOOOOOOOOOOOOOL

86. minut - Izjednačio je Ren!

Nakon kornera sa desne strane, Girasi je bio najviši u skoku i matirao je Mendija. Kao što smo i rekli, opasnost preti iz vazduha!

Napada Sevilja!

Svim silama, ali je sve manje vremena za postizanje gola. Ušli smo u poslednjih desetak minuta.

20:32

Ovako to izgleda u slikama

Pogledajte galeriju sa večerašnjih mečeva:

20:31

Nova dvostruka izmena Čelsija

Frenk Lampard šalje u igru još dvojicu ofanzivnih fudbalera!

Zijeh i Haverc su na terenu u poslednjih petnaestak minuta meča, a zamenili su Kovačića i Hadson-Odoija, strelca jedinog gola na meču.

20:27

Sevilja sve promenila...

Jusef En-Nesiri je na terenu umesto De Jonga, a Idrisi je na terenu umesto Okamposa!

Lopetegi je napravio svih pet izmena u dosadašnjem delu meča.

20:23

Menja i Čelsi

68. minut - Ngolo Kante i Olivije Žiru su na terenu, a Maunt i Abraham van igre. Dvojica Francuza umesto dvojice Englesza.

Nešto ranije je prvu izmenu na meču napravio Ren, pošto je Del Kastiljo zamenio Lea Silikija.

20:22

Izmene Krasnodara!

67. minut - Vilena i Ari će biti na terenu, a meč je završen za dvojicu fudbalera iz Švedske, Olsona i Berga.

20:16

Teška povreda Eskudera

Kapiten Sevilje se drži za lakat, a nije mogao sam da napusti teren. On je medicinskim vozilom prevezen sa terena i za sada deluje da je povreda teže prirode.

Umesto njega će, prinudno, na teren Karim Rekik, dok Oliver Tores menja Ivana Rakitića. Već tri izmene Lopetegija.

20:12

GOOOOOOOOOOL!

56. minut - Kakva izmena Krasnodara!

Vanderson je izjednačio, samo desetak minuta nakon što je ušao u igru.

20:10

Ren preti iz prekida

55. minut - Pronašli su način igrači francuskog tima. Čak devet kornera u dosadašnjem delu meča su im poslužili da shvate - opasnost je u vazduhu pred golom tima iz Londona.

Možda je to način da stignu do izjednačenja?

20:08

Izmena u Sevilji

Đoan Đordan je sada u igri, a meč je završen za Oskara. Rodrigez je bio prilično dobar u dosadašnjem delu pa je pomalo neočekivano što je Lopetegi baš njega izveo iz igre.

20:05

Gudelj napravio problem!

48. minut - Poigravao se Gudelj na dvadesetak metara od svog gola, Kabelja mu je oteo loptu i krenuo ka golu Sevilje.

Francuz je uspeo da predribla Vaclika, ali je Kunde intervenisao, uz pomoć stative, i lopta nije završila u mreži. Bila je ovo najbolja prilika za Krasnodar.

20:00

Nastavljamo!

U Francuskoj nema promena na početku drugog dela igre, a Krasnodar je iskoristio jednu izmenu.

Šapi Sulejmanov je izašao iz igre, a na terenu je sada Vanderson.

19:44

Poluvreme!

Po jedan gol na oba meča i odlazak na pauzu.

Ren - Čelsi 0:1

Krasnodar - Sevilja 0:1

19:33

Muče se domaći...

Krasnodar i nekako, ali Ren veoma teško uspeva da uspostavi terensku inicijativu.

Za sada Francuzi nemaju nijedan šut u okvir gola Čelsija.

19:23

Ovako kombinuju Čelsijeva deca

Pogodak za prednost protiv Rena:

19:20

GOOOOOOOOOOOL

22. minut - Vodi i Čelsi!

Možda pomalo neočekivano, ali do prednosti stižu preko Hadson-Odoija!

Sjajno ga je uposlio Mejson Maunt, a on je rutinski rešio situaciju 1 na 1 sa golmanom Rena, Gomisom.

19:17

Ovako je povela Sevilja!

Gol Ivana Rakitića, jedini do sada na dva meča Lige šampiona.

19:12

Nema promena rezultata

15. minut - Polako se Ren i Krasnodar oslobađaju pritiska koji su im gosti nametnuli u uvodnom delu meča, ali promena rezultata još nema.

Čelsi se sigurno brine zbog prednosti Sevilje jer je svaki bod bitan za prvo mesto u grupi.

19:03

GOOOOOOOOOOOOL!

4. minut - Kakav je majstor Ivan Rakitić!

Sjajno je hrvatski fudbaler poklopio i pogodio sam ugao Krasnodarovog gola. 0:1 u Rusiji.

19:01

Neverovatan promašaj Vernera!

4. minut - Sa peterca, neometan, preko gola... Natrčao je na centaršut sa desne strane i loptu lansirao ka nebu.