Pratite uživo prenos mečeva Lige šampiona iz minuta u minut uz MONDO.

Morata spasio Juventus u poslednjim sekundama: Matić smirio haos u igri Junajteda, penal doneo nadu PSŽ-u! Izvor: Tanjug, Marco Alpozzi/LaPresse

Alvaro Morata je sprečio najveću senzaciju u Ligi šampiona ove sezone. Mogao je Ferencvaroš da dođe do boda u Torinu, ali je španski napadač golom u 92. minutu doneo pobedu svom timu.

Ferencvaroš je poveo posle jedne kontre u prvom poluvremenu, a Kristijano Ronaldo je izjednačio u 35. minutu. Kada su svi mislili da je bod otišao za Mađarsku, Morata je razočarao navijače Ferencvaroša svojim pogotkom.

Nemanja Matić je odigrao desetak minuta u ubedljivoj pobedi Mančester junajteda nad Bašakšehirom 4:1. On je u 82. minutu ušao u igru pri rezultatu 3:1, ali je meč mogao da ode i u potpuno drugom pravcu.

Junajted je vodio 3:0, a onda je Bašakšehir počeo da pritiska. Postigli su sjajan gol iz slobodnog udarca Turci, da bi odmah potom Edin Višća pogodio stativu. Video je Solskjer da mu utakmica klizi iz ruku i uveo Matića, koji je potpuno neutralisao napade protivnika do kraja i obezbedio je svom timu miran trijumf.

PSŽ je bio pod pritiskom na "Parku Prinčeva" pošto je tim Tomasa Tuhela morao da pobedi RB Lajpcig kako bi ostao u igri za prolazak dalje. Jedini gol na meču postigao je Nejmar na samom startu meča iz penala.

Barselona se mučila u duelu sa Dinamo Kijevom u prvih 45 minuta, a onda se razigrao Danac Martin Brajtvajt. Asistirao je Seržinju Destu za jedan gol, a on je sam postigao dva. Za konačnih 4:0 je u finišu pogodio Antoan Grizman.

Borusija iz Dortmunda nije imala nikakvih problema u duelu sa Brižom, pobedili su 3:0 pre svega zahvaljujući sjajnoj igri Džejdona Sanča i Erlinga Holanda. U poslednjem meču večeri Lacio je efektnim golovima Parola i Imobilea došao do pobede nad Zenitom. Rimljani su ovim trijumfom skoro sigurno obezbedili evropsko proleće.

Svi mečevi:

Borusija Dortmund - Briž 3:0

(Holand 18, 60; Sančo 45)

Dinamo Kijev - Barselona 0:4

(Dest 52, Brajtvajt 57, 70, Grizman 90+2)

Juventus - Ferencvaroš 2:1

(Ronaldo 35, Morata 90+2; Uzuni 19)

Lacio - Zenit 3:1

(Imobile 3, 55, Parolo 22; Dzjuba 25)

Mančester junajted - Bašakšehir 4:1

(Fernandes 7, 19, Rašford 35, Džejms 90+3; Turuč 75)

PSŽ - Lajpcig 1:0

(Nejmar 11)

22:53

GOTOVO!

Kraj je na svih šest utakmica u ovom terminu. Morata je sprečio iznenađenje u Torinu, a ubedljive pobede ostavili su Mančester junajted, Borusija i Barselona.

REZULTATI

22:52

93. minut: Još jedna pogodak!

Gol je dao Danijel Džejms za 4:1 u Mančesteru. Asistent je Mejson Grinvud koji je poslao sjajan pas Velšaninu i ovo je konačan rezultat meča.

22:50

92. minut: MORATA SPAŠAVA JUVENTUS!

GOL! GOL! GOL!

Sprečena je senzacija u Torinu pošto je Alvaro Morata postigao gol u 92. minutu i doneo pobedu Juventusu. Šteta za Ferencvaroš koji je mogao do boda!

Huan Kvadrado je sjajno centrirao, Morata je bio na pravom mestu i Španac je spasio Juve od šokantnog remija.

22:48

92. minut: Grizman se upisuje!

Gol za Barsu postigao je i Antoan Grizman koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Postavio je konačnih 4:0 za Katalonce.

22:42

82. minut: Kad je teško - Matić!

Video je Ole Gunar Solskjer da je njegov tim u problemu i sada je u igru ušao Nemanja Matić. On će zameniti Entonija Marsijala.

22:40

80. minut: Bašakšehir se zamalo vratio!

Edin Višća je šutirao, a Davida De Heu je spasila stativa! Da je ovo bio gol, ko zna šta bi se desilo do kraja!

22:36

75. minut: Turuč iz slobodnjaka!

David De Hea je izbacio ovu loptu, ali je ona ipak prešla gol-liniju! Turuč je šutirao sa strane sa nekih 18 metara i udarac je bio neodbranjiv.

De hea se nije najsrećnije postavio, ali ovaj pogodak neće ništa promeniti kada je u pitanju ishod ovog meča.

22:34

Jubilej sa bele tačke za Barselonu!

Posle gola Martina Brajtvajta Barselona je postala prvi klub sa 50 šutnutih penala u LŠ.

22:27

70. minut: Junak Barse je Brajtvajt!

Kod prvog gola je asistirao, kod drugog je on bio strelac, a kod trećeg je uradio sve!

Štoper Dinama iz Kijeva je srušio Martina Brajtvajta na petercu i sudija je pokazao na belu tačku. Upravo je napadač Barse namestio loptu i postigao svoj drugi pogodak na ovom meču.

22:19

60. minut: Holand rešava za Borusiju!

Odbila se lopta posle šuta igrača Borusije, a kao i obično najbolje je bio postavljen Erling Holand. Još jedan pogodak sjajnog Norvežanina, drugi na ovom meču.

22:15

57. minut: Blickrig Barse, sada je 2:0

Proradio je Martin Brajtvajt! Prvo je asistirao za pogodak Seržinja Desta, a sada je i on pogodio mrežu. Posle kornera Mingeza je prebacio loptu glavom, a Brajtvajt lepo osetio gde treba da se nađe i sproveo je u gol sa pet metara.

22:13

53. minut: Penal za Lacio!

Lacari je povukao kontru, a Imobile je srušen u šesnaestercu, a upravo je napadač Lacija uzeo loptu u svoje ruke.

Iz sve snage je šutirao i sada Lacio vodi 3:1, iako je Keržakov pogodio stranu.

22:09

52. minut: Konačno, Barsa!

Čekali smo gol i na ovom meču i dočekali smo ga. Strelac je desni bek Seržinjo Dest. Asistent je napadač Martin Brajtvajt.

22:03

Počelo je drugo poluvreme!

U prvom smo videli mnogo golova, sjajne poteze i pre svega nekoliko efektnih pogodaka sa distance. Nadamo de još boljem drugom poluvremenu!

22:00

Detalji sa mečeva

21:49

POLUVREME: Barsa i Juve se muče!

Jedini meč na kome nema golova je susret Barselone i Dinama iz Kijeva u Ukrajini. Bez Mesija u timu Katalonci su bledi, nisu stvorili nijednu šansu za 45 minuta, a imaju samo jedan šut u okvir gola.

21:47

45. minut: Prvo asistencija, sada gol Sanča

U sjajnoj je formi mladi Englez. Prvo je asistirao Holandu za prvi gol na meču, a sada je pogodio za 2:0. Borusija ide na poluvreme sa ozbiljnom prednošću!

21:43

Da li je ovo isprovociralo Ronalda?

21:38

35. minut: Junajted nemilosrdan!

Sada je 3:0! Suđen je penal za "crvene đavole", a loptu je na kreč postavio Markus Rašford.

Mogao je Bruno do het-trika, ali je engleski napadač nad kojim je jedanaesterac i napravljen pogodio za 3:0.

21:36

35. minut: GOL! Kristijano!

Sevnula je levica Kristijana Ronalda. Odmah izvan 16 metar protivnika uspeo je da nađe prostor, Abraham Frimpong mu je okrenuo leđa, a onda je usledila "bomba" Portugalca.

Nerešeno je u Torinu.

21:29

Protiv Srbije zver, protiv drugih - zver!

21:26

25. minut: Vraća se Zenit!

Kapiten reprezentaciju Rusije Artjom Dzjuba se sjajno zagradio, a onda je sa nekih 12-13 metara savladao Pepea Reinu.

Vratio se Zenit u ovaj meč, vratila se i nada u evropsko proleće Rusima.

21:24

22. minut: Sada bombarduje Parolo! 2:0 za Lacio!

Anhel Korea nije znao šta će sa loptom, udario je u "zid" defanzivaca Zenita, pa je vratio loptu ka Marku Parolu na 25 metara.

Kapiten Lacija na ovom meču je opalio po lopti i postigao prelep gol!

21:22

19. minut: Poklon za Bruna, 2:0 za Junajted!

Centaršut Junajteda, a golman Bašakšehira Gunok je neshvatljivo pogrešio. Probao je da boksuje loptu, loše je zahvatio i ostavio Brunu Fernandešu na petercu.

Portugalac nije časio ni časa, odmah je zatresao mrežu.

21:20

19. minut: Dortmund vodi, kombinacija vunderkidova

Džejdon Sančo i Erling Holand su kombinovali. Lopta je išla nisko, po zemlji posle centaršuta Engleza, a Norvežanin ju je poslao u mrežu!

21:19

19. minut: Šok u Torinu, vodi Ferencvaroš!

Kontra je sevnula, Nguen je povukao loptu i otišao po strani, njegova lopta se odbila od defanzivca Juventusa i Uzuni je doneo prednost Mađarima!

Šok!

21:16

Zna se ko je gazda u Mančesteru

21:14

12. minut: Zamalo izjednačenje!

U prvoj akciji posle penala za PSŽ Lajpcig je dobio korner. Sjajna je to šansa bila, Upamekano je pogodio prečku.

21:13

12. minut: Junajted daje gol, ali iz ofsajda!

Bruno Fernandeš je poslao fenomenalan pas u dubinu, a Rašford je došao do nje i poslao je iza Gulašija. Ipak, linijski sudija je digao zastavicu i ništa od pogotka.

21:11

11. minut: Nejmar iz penala!

Marcel Sabicer je srušen u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku. Nejmar je namestio loptu na belu tačku, polako se namestio i postigao svoj prvi gol u LŠ ove godine.

21:09

7. minut: BOMBA BRUNA FERNANDEŠA!

Još jedan gol za špice! Posle kornera za Junajted lopta je izbačena iz 16 metara protivnika, ali je Portugalac došao do lopte na ivici kaznenog prostora.

Poslao je loptu u gornji desni ugao gola i otvorio ovaj meč sa pogotkom. 1:0 za Junajted!

21:05

3. minut: GOLČINA!

Ćiro Imobile je strelac!

Nije ovo delovalo kao opasan napad, lopta je kružila oko 15 metara Zenita, ali onda je sjajni italijanski napadač dobio loptu na dvadesetak metara od gola.

Šutirao je "iz kuka", bez zaleta i pocepao mrežu Keržakova! 1:0 vodi Lacio protiv Zenita!

21:01

Počeli su mečevi!

Očekuje nas uzbudljiv program u Ligi šampiona, a nadamo se da će i Nemanja Matić ući u igru u jendom trenutku.

Tu su i poznata lica - nekadašnjii štoper Zvezde, Vojvodine i Napretka Abraham Frimpong igra za Ferencvaroš protiv Juventusa, a u sastavu Lacija je Adam Marušić.

20:58

Odigrana su prva dva meča

Nemanja Gudelj je zamalo bio tragičar, ali Sevilja je pobedila, dok je u drugom meču pobednik bio Čelsi.

20:49

Sastavi timova

Borusija Dortmund - Klub Briž

Borusija (4-2-3-1): Burki; Gereiro, Humels, Akanđi, Menije; Dilejni, Belinghem; Rejna, Azar, Sančo, Holand

Briž (3-5-2): Minjole; Lorenco, Kosunu, Deli, De Ketelere, Balanta, Vanaken, Vormer, Dijata;  Lang, Krmenčik

Dinamo Kijev - Barselona

Dinamo Kijev (4-3-3) Bushačan; Kedziora, Zabarni, Mikolenko, Karaev; Šepelev, Bujalski, Garmaš, De Pena, Verbić, Šaparenko

Barselona (4-2-3-1): Ter Štegen, Dest, Mingeza, Lengle, Firpo; Pjanić, Alenja; Trinkao, Kutinjo, Pedri; Brajtvajt

Juventus - Ferencvaroš

Juventus (4-4-2): Ščensni; Kvadrado, Danilo, De Liht, Sandro; Mekeni, Betankur, Artur, Bernandeski; Ronaldo, Dibala

Ferencvaroš (3-4-3): Dibuz; Frimpong, Blažič, Dvali;  Lovrenčič, Siger, Somaila, Heister; Nguen, Uzuni, Zubkov

Lacio - Zenit

Lacio (3-5-2): Reina, Gabaron, Hedt, Aćerbi; Lazari, Parolo, Lukas Leiva, Luis Alberto, Marušić; Korea, Imobile

Zenit (3-5-2): Keržakov; Žirkov, Rakitski, Lovren; Mostovoj, Santos, Barios, Kuzjaev, Malkom; Dzjuba, Erohin

Mančester junajted - Bašakšehir

Mančester junajted (4-2-3-1): De Hea; Van Bisaka, Lindelef, Megvajer, Teljes; Van de Bek, Fred; Marsijal, Fernandeš, Rašford, Kavani

PSŽ - RB Lajpcig

PSŽ (4-3-3): Navas; Florenci, Dijalo, Markinjoš, Baker; Erera, Pereira, Paredes; Di Marija, Nejmar, Mbape

RB Lajpcig (4-3-3): Gulaši; Anhelino, Konate, Upamekano, Mukiele; Forsberg, Hajdara, Sabicer; Olmo, Poulsen, Nkunku

20:35

Bez Srba na terenu

Jedini srpski fudbaler koji bi mogao da izađe na teren večeras je Nemanja Matić. On je na klupi Mančester junajteda u duelu sa Bašakšehirom.

Sergej Milinković-Savić ima koronu, dok Danijel Aleksić nije u sastavu turskog šampiona.

20:30

Dobrodošli u naš prenos!

Uz MONDO pratite sve mečeve Lige šampiona iz minuta u minut. Od 21 čas čeka nas šest utakmica.