Nova pobjeda Zrinjskog: Bilbija sa dva gola srušio Posušje, izjednačen klupski rekord iz 2014!

Autor Haris Krhalić

Zrinjski je na stadionu Pod Bijelim brijegom,savladao ekipu Posušja rezultatom 3:1.

premijer liga bih zrinjski posušje 3 1 18. kolo Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

U drugoj utakmici 16. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Zrinjskog su na domaćem terenu pobijedili ekipu Posušja sa rezultatom 3:1.

Podsjećamo, trijumfom nad Tuzla sitijem (0:2) u prošlom premijerligaškom kolu Zrinjski je osigurao osvajanje jesenje titule.

Bila je ovo osma vezana pobjeda Mostaraca u bh. eliti, te su ponovili podvig selekcije iz 2014. godine, kada je osvojena treća titula u istoriji kluba.

Zrinjski - Posušje 3:1 (1:0)
/Bilbija 25, 79, Juranović 48 - Lauš 50/

Mostarci su prvi ozbiljno zaprijetili u sedmoj minuti, preko Ivana Jukića, koji je iz slobodnog udarca pucao malo preko gola.

Zrinjski je u 18. minuti mogao doći do vođstva, nakon ubačaja sa desne strane Zlomislićev pokušaj glavom zaustavila je prečka.

U 25. minuti Zrinjski postiže pogodak. Slobodni udarac sa lijeve strane izveo je Jukić, a Nemanja Bilbija je blago zahvatio loptu glavom za svoj 15. pogodak ove sezone - 1:0

Već u idućem napadu Posušje je moglo doći do izjednačenja nakon velike gužve u šesnaestercu Mostaraca, na kraju je Jukić izbacio loptu daleko od gola. Bila je ovo najbolja prilika za goste u prvom poluvremenu.

Do kraja poluvremena gledali smo mirnu igru, a rezultat se nije mijenjao.

U prvoj ozbiljnoj šansi u drugom poluvremenu Zrinjski stiže do novog gola. Zlomislić sjajno centrira nakon akcije domaćih po desnoj strani, a Juranović ostaje sam i glavom lagano zabija – 2:0

Već u idućem napadu Posušje ekspresno smanjuje prednost. Tino – Blaž Lauš je sa dvadesetak metara majstorski pogodio za 2:1.

U 77. minuti Kenan Horić je faulirao Juranovića, a sudija je pokazao na 11 metara. Siguran sa bijele tačke je bio Nemanja Bilbija za njegov drugi gol danas i konačan rezultat 3:1.

Bilbiji je ovo bio 106. pogodak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

"Prezadovoljan sam pobjedom, nije lako napadati na ovom terenu, nemaš stajnu nogu i svako ko igra fudbal, zna da je jako teško. Nije Posušje bilo bezazleno, Čondrić je uspio nešto odbraniti, zabili su nam gol što dugo neko nije. Nije ništa ozbiljno što se tiče povreda, to je sve normalno na ovom terenu", rekao je Sergej Jakirović nakon današnje utakmice.

Zrinjski u idućem kolu dočekuje Leotar, dok Posušje gostuje u Prijedoru kod ekipe Rudara.

Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Zlomislić, Sabljić, Savić, Jakovljević, Memija, Juranović i Bilbija. Trener: Sergej Jakirović

Posušje: Baćak, Ljubić, Šuta, Barišić Josip, Barišić Tomislav, Bešlić, Leko, Begić, Krišto, Horić i Lauš Tino Blaž. Trener: Stipe Balajić