Borac - Sloboda 3:1, PL BiH, 19. kolo, uživo, Arena sport

Borac na krilima Vušurovića i Lukića "slomio" Slobodu za treće mjesto! (FOTO/VIDEO)

U odličnoj atmosferi "crveno-plavi" odlaze na zimski odmor.

Borac - Sloboda 3:1, PL BiH, 19. kolo, uživo, Arena sport Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Golovima dvostrukog strijelca Milana Vušurovića, te Jove Lukića, koji je pogodio u prvom poluvremenu, Borac je na Gradskom stadionu porazio tuzlansku Slobodu 3:1 (1:1), za koju je jedini gol dao nekadašnji prvotimac Banjalučana Fedor Predragović.

Borac je tako stigao do treće pozicije pred zimsku pauzu, a da li će na ovom mjestu ostati i na kraju jesenjeg dijela prvenstva, biće poznato nakon sutrašnjeg meča između Željezničara i Širokog Brijega.

BORAC - SLOBODA 3:1 (1:1)
/Lukić 33, Vušurović 46, 72 - Predragović 37/

Na Gradskom stadionu gledaoci su vidjeli mnogo bolji meč u prvih 45 minuta. "Prštalo" je na obje strane, a fudbaleri Borca i Slobode uspjeli su da iskoriste po jednu šansu.

Banjalučani su u 33. minutu poveli golom Jove Lukića, koji je uspio da pokupi jedan "odbijanac", ali je slavlje domaćih kratko trajalo. Nepuna četiri minuta kasnije, Fedor Predragović odlično je naciljao i pogodio za 1:1.

Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor, a samo što se krenulo u nastavku, izabranici Nemanje Miljanovića stigli su do novog vođstva.

Ovaj put strijelac je bio Milan Vušurović, koji je u 72. minutu riješio meč. Postigao je četvrti gol u sezoni, na dodavanje Gorana Zakarića. Najboljem asistentu Borca bilo je to 11. ovosezonskog dodavanje za gol.

Borac jesenju polusezonu dočekuje na poziciji koja vodi u Evropu, iako je prije dolaska Miljanovića bio čvrsto zakucan za samo dno.

Mnogo turbulencija, promjene čak tri trenera i odlazak pojedinih igrača, nosilaca Borčeve igre, nije se toliko odrazio na rezultate, pa u Banjaluci svakako mogu biti zadovoljni trenutnom pozicijom.

BORAC: Ćetković, Kujundžić (53. Subić), Bošnjak, Ćorić (80. Milojević), Begić, Vojnović, Dujaković, Lukić, Meleg, Vušurović, Zakarić (90. Živković). Trener: Nemanja Miljanović.

SLOBODA: Bukvić, Ćivić, A. Beganović, Husejinović (71. Zličić), Dž. Beganović, Maksimović, Predragović, Kapetanović, Balić (59. Balić), Karišik (34. Hasanoić), Mehmedović (59. Veselinović). Trener: Mladen Žižović.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA, a video "hajlajtse" pogledajte u nastavku...

Standings provided by SofaScore LiveScore

NAJAVA UTAKMICE:

Trener crveno-plavih Nemanja Miljanović je u najavi duela 19. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na banjalučkom Gradskom stadionu istakao da bi jedino pobjeda za njega bila zadovoljavajući rezultat.

"Očekuje nas teška utakmica protiv nezgodnog protivnika, ali igramo kod kuće i naš cilj su tri boda. Blagi smo favoriti, ali to treba dokazati na terenu", rekao je Miljanović.

Njegov kolega sa klupe Tuzlaka Mladen Žižović ima dosta kadrovskih problema pred utakmicu u Banjaluci s obzirom da neće moći da računa na petoricu standardnih prvotimaca.

U pitanju su od ranije povrijeđeni Filip Erić i Abid Mujagić, danas neće imati na raspolaganju ni Jasmina Osmića i Emira Jusića, a vrlo vjerovatno i kapitena Amara Beganovića.

Uprkos svemu, Žižovićev tim se neće predati bez borbe.

"Među momcima, međutim, vlada pozitivna atmosfera. Idemo da odigramo kvalitetnu utakmicu i da ostavimo što bolji utisak. Naravno, pokušaćemo da se vratimo sa pozitivnim rezultatom", rekao je strateg Slobode.

Kad je u pitanju međusobni omjer, u ovoj godini su oba meča okončana remijima, a prethodni dvoboji, njih šest, završeni su pobjedama domaćina - Slobode u Tuzli, odnosno Borca u Banjaluci.

Borac je četvrti na tabeli sa 27 bodova, dok Sloboda ima tri boda manje i nalazi se na šestoj poziciji.

Utakmicu sudi sarajevski arbitar Adis Mulahasanović sa pomoćnicima Moamerom Čauševićem i Enesom Đozićem.

16:55

KRAJ

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

16:52

RAMIĆ NE POGAĐA

Velika šansa za Ramića u sudijskoj nadoknadi da smanji zaostatak, ali Ćetković je još jednom bio siguran.

16:51

Živković u igri umjesto Zakarića

Ante Živković ulazi u samom finišu meča umjesto Zakarića.

16:44

VELIKA ŠANSA ZA LUKIĆA!

Mogao je sada i Lukić do drugog gola. Promiješao je odbranu Slobode, oslobodio se nekoliko svojih čuvara, ali na kraju iz sjajne pozicije nije uspio dobro da šutira. Ostaje 3:1.

16:42

Još 10 minuta

U toku je 80. minut, Borac ima sigurnu prednost protiv Slobode i na pragu je sedmog prvenstvenog trijumfa.

16:41

Milojević u igri

Đorđe Milojević dobiće 10-ak minuta od trenera Miljanovića. Na terenu je zamijenio Ćorića.

16:41

BEGANOVIĆ!

Sjajan šut Amara Beganovića, ali odlična odbrana Ćetkovića.

16:36

NOVI GOL VUŠUROVIĆA, BORAC VODI 3:1!

Zakarić je upisao 11. asistenciju u sezoni, a crnogorski internacionalac Vušurović postigao svoj drugi gol večeras - Borac vodi 3:1!

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Do kraja utakmice ostalo je još 15 minuta.

16:32

Nova izmjena u Slobodi

Huseinović izlazi, mijenja ga Zličić.

16:30

Dujaković je "požutio"

Neoprezan start veziste Borca, Dujaković se našao u bilježnici sudije Mulahasanovića.

16:29

Meleg je zaprijetio

Pokušaj Melega iz daljine, ali lopta odlazi pored rašlji Bukvićevog gola.

16:28

Pao je ritam

Mnogo bolja utakmica u prvih 45 minuta. Poslije drugog gola Banjalučana, praktično ništa zanimljivo se ne dešava na Gradskom stadionu. U toku je 66. minut.

Pogledajte atmosferu iz Banjaluke...

16:26

Bakljada "Lešinara"

16:20

Dvostruka izmjena u Slobodi

U redovima gostiju Veselinović i Ramić ulaze umjesto Mehmedovića i Balića.

16:19

Bez uzbuđenja

Mirnih 10-ak minuta na Gradskom stadionu - nakon novog vođstva Borca nema uzbuđenja.

16:14

Subić mijenja Kujundžića

Prva izmjena u redovima "crveno-plavih", Subić će na teren umjesto Kujundžića.

16:09

GOOOL! BORAC PONOVO VODI!

Odmah na startu nastavka novi gol Banjalučana.

Ćorić je centrirao, Vušurović sjajno reagovao glavom i pogodio za 2:1.

15:52

- poluvrijeme -

Odličnih 45 minuta na Gradskom stadionu, prštalo je na obje strane i viđeno dosta šansi i po jedan gol u banjalučkoj i tuzlanskoj mreži. Borac je poveo golom Jove Lukića u 34. minutu, da bi Sloboda tri minuta kasnije izjednačila pogotkom Banjalučanina Fedora Predragovića.

15:50

Dva minuta nadoknade

15:46

ZAKARIĆ!

Golman Slobode je sjajno odbranio udarac Gorana Zakarića, kapitena Borca.

15:43

GOOOL! IZJEDNAČENJE

Sloboda je izjednačila i to ekspresno! Majstorski je pogodio Fedor Predragović sa ivice kaznenog prostrora, ali nije slavio pogodak s obzirom da je ponikao u banjalučkom klubu - 1:1.

15:40

GOOOL!

Borac je došao do prednosti! Strijelac je Jovo Lukić! Vojnović je šutirao, golman Slobode odbranio, ali je odbijanac u mrežu pospremio Jovo Lukić - 1:0!

15:31

Dominacija Borca

15:28

Fudbaler Slobode ostao da leži!

Dejan Meleg je loptom pogodio u glavu Miloša Karišića, koji je ostao da leži!

15:25

MELEG PONOVO!

Ovoga puta, šut Dejana Melega završio je pored stative tuzlanskog gola!

15:21

BEGIĆ!

Nova dobra prilika za Borac! Amar Begić je iz izgledne situacije šutirao iznad prečke!

15:19

Predragović!

"Bomba" Fedora Predragovića sa nekih 25 metara ka golu Borca je bio prvi pokušaj Slobode da ugrozi Nikolu Ćetkovića. Ali, golman Borca nije htio da rizikuje već je boksovao loptu.

15:18

"Lešinari" pjesmom bodre crveno-plave

15:17

ĆORIĆ!

Dino Ćorić se našao u šansi za Borac, međutim, ponovo je golman Slobode bio na mjestu.

15:14

Pogledajte foto-galeriju sa početka duela Banjalučana i Tuzlaka

15:10

MELEG!

Prva šansa za Borac! Dejan Meleg je šutirao, ali golman Slobode Semir Bukvić je dobro odbranio.

15:09

Početno ispitivanje snaga

U prvih pet minuta uglavnom se igra na sredini terena, zasad nema prilika za pogotke.

15:04

Počela je utakmica u Banjaluci

Sarajevski sudija Adis Mulahasanović dao je znak za početak meča na Gradskom stadionu