crvena zvezda šampion srbije

Zvezda peti put zaredom prvak Srbije! Fešta na Marakani, Dekijev tim preskočio Partizan i nije stao

Golovima Aleksandra Kataija, Mirka Ivanića i Milana Borjana Zvezda je stigla do titule!

crvena zvezda šampion srbije  Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je osvojila 5. titulu u nizu. Crveno-bijeli su na svom terenu savladali Voždovac (3:1) i stigli do trofeja.

Ekipi Dejana Stankovića bio je dovoljan i bod, ali su u posljednjem ligaškom meču sezone upisali 32. trijumf. do ove pobjede Zvezdu su vodili Aleksandar Katai, Mirko Ivanić i Milan Borjan, koji je u nadoknadi vremena realizovao kazneni udarac. Kapiten crveno-bijelih bio je precizan sa bijele tačke, pa će ovaj meč posebno pamtiti!

Što se tiče same utakmice, Zvezdi je bilo potrebno mnogo vremena da probije bunker gostiju. Uspio je to Aleksandar Katai tek nakon 40 minuta fudbala na stadionu "Rajko Mitić". Prije toga je Zvezda propustila nekoliko prilika, ali se stiče utisak da je pogodak došao na vrijeme kako se ne bi ušlo u paniku.

Na sličan način kao Katai u nastavku je pogodio Mirko Ivanić, koji je u 54. minutu susreta duplirao prednost domaćeg tima. Već tada je bilo jasno da su crveno-bijeli, kojima je i bod bio dovoljan, blizu 5. uzastopne titule.

Blagu neizvjesnost na Marakanu donio je sin Vladana Milojevića Nemanja, koji je smanjio na 2:1 u 67. minutu, ali Voždovac nije imao snage za nešto više. Pokušavali su, prijetili nekoliko puta, ali je sve to bilo preslabo za izjednačenje i pravu dramu u trkama za šampionsku titulu i četvrto mjesto Superlige.

Tačku na ovu sezonu pogotkom sa bijele tačke stavio je kapiten Milan Borjan, koji je savladao kolegu Krunića. Uslijedilo je veliko slavlje prvog golmana Zvezde i svih ostalih igrača, ali i navijača koji su dočekali peti uzastopni trofej svog kluba.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

20:47

Tabela!

Završeno je prvenstvo Srbije!

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:28

KRAJ MEČA - 3:1!

Crvena zvezd aje na svom terenu pobedila Voždovac (3:1) i stigla do pete titule u nizu u Superligi.

Strelci za crveno-bele bili su Katai, Ivanić i borjan, koji je u nadoknadi pogodio sa bele tačke.

Pogledajte detalje sa meča:

20:26

90+2. minut - GOL, Borjan!

golman Crvene zvezde je postigao gol koji stavlja tačku na ovu sezonu Superlige. Crveno-beli su šampioni Srbije.

20:25

90+1. minut - PENAL ZA ZVEZDU!

Aleksandar Katai je pokušao da centrira, ali je lopta na putu do gola pogodila u ruku jednog defanzivca gostiju.

20:18

84. minut - Dvostruka izmena!

Umesto Sanoga i Bena, na terenu su Nenad Krstičić i Milan Pavkov.

20:09

75. minut - Izmena!

Umesto Mirka Ivanića, finiš susreta će odigrati Slavoljub Srnić.

20:08

Gol Kataija!

Ovako je Crvena zvezda stigla do prednosti!

Prvi gol na meču poslednjeg kola.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

20:02

67. minut - GOL, Milojević!

Prepolovio je prednost Voždovac!

Gužvu u kaznenom prostoru Crvene zvezde iskoristio je Nemanja Milojević, koji je odbitak spakovao u mrežu Milana Borjana.

Nemanja je sin Vladana Milojevića, prethodnog trenera Crvene zvezde i čoveka koji je započeo trofejan niz rezultata koji i dalje traje.

19:55

60. minut - Izmena!

Dejan Stanković će poslednjih pola sata meča igrati bez klasičnog napadača.

Umesto Ohija na terenu je Radovan Pankov! To znači i promenu formacije. Crveno-beli će igrati sa tri štopera, vingbekovima i El Fardu Benom kao najisturenijim igračem.

19:53

59. minut - Ben!

Treća dobra prilika za Zvezdu u roku od samo pola minuta. El Fardu Ben je bio na drugoj stativi, ali glavom nije uspeo da iskontroliše centaršut!

19:52

58. minut - Gajić!

Opasada gola Voždovca, a iz drugog plana je pretio Milan Gajić. Desni bek Crvene zvezde ubacio se na drugu stativu i odbijenu loptu poslao pravo na prečku Krunićevog gola.

19:52

58. minut - Ben!

Sjajno je El Fardu Ben šutirao iz slobodnog udarca, ali je Krunić odbio loptu u polje.

19:48

54. minut - GOL, Ivanić!

Crvena zvezda krupnim koracima ide ka šampionskoj tituli

Drugi gol na meču postiže Mirko Ivanić, a ponovo Zvezda trese mrežu nakon udarca glavom. Sjano se ofanzivac crveno-belih ubacio u kazneni prostor, gde ga je pronašao centaršut El Fardu Bena.

19:43

48. minut - Ćirković!

Kakva šansa za Voždovac!

Izgubili su loptu na sovojoj polovini defanzivci Crvene zvezde, ali Voždovac nije uspeo da realizuje napad u kojem je imao brojčanu prednost. Ćirković je utrčao u kazneni prostor i šutirao pravo u Borjana.

19:40

46. minut - Nastavljamo!

Počeo je drugi deo meča između Crvene zvezde i Voždovca.

19:30

FRKA U HUMSKOJ!

Partizan je poveo golom Rikarda Gomeša sa bele tačke, a nakon toga su u Humskoj počeli incidenti. Opširnije o svemu, pa i crvenom kartonu za Lazara Arsića iz niškog Radničkog, čitajte u teksutalnom prenosu drugog meča.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

19:19

POLUVREME - 1:0!

Fudbaleri Crvene zvezde i Voždovca odlaze na odmor, a domaćin ima prednost koja mu garantuje šampionku titulu. Nekoliko minuta pre poluvremena glavom je pogodio Aleksandar Katai, Zvezdin najbolji strelac u sezoni.

19:12

40. minut - GOL, Katai!

Iz drugog pokušaja, Zvezda stiže do prednosti! samo nekoliko sekundi nakon što glavom nije uspeo da zartrese mrežu Voždovca, Aleksandar Katai je imao popravni. Ostao je usamljen nakon kornera za Zvezdu, a sa samo nekoliko metara udaljenosti nije imao težak zadatak.

19:11

39. minut - Katai!

Prekid sa leve strane izveo je El Fardu Ben, a sa peterca je glavom pokušao Aleksandar Katai. Biće samo korner za Zvezdu.

19:07

34. minut - Ohi!

Najbolja šansa za Crvenu zvezdu na današnjem meču!

Kanga je pronašao Kataija u kaznenom prostoru, ovaj idealno spustio loptu do Ohija, ali Norvežanin nije uspeo da zatrese mrežu sa nekoliko metara udaljenosti. Izgubio je previše vremena dok nije uspostavio kontrolu nad loptom, a zatim šutirao pored gola.

18:58

26. minut - Purtić!

Prvi put je ozbiljnije probao Voždovac. Nakon jednog opasnog napada po desnoj strani izborili su korner, a nakon njega je Purtić šutirao preko gola.

18:51

19. minut - Ivanić!

Pokušao je Mirko Ivanić sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac otišao preko gola...

18:43

11. minut - Katai!

Ohi je glavom spustio loptu ka Kataiju, a ofanzivac crveno-belih sa nekoliko metara nije uspeo da pogodi gol gostiju.

18:33

1. minut - Meč je počeo!

Crvena zvezda ima prvi napad na susretu protiv Voždovca. Podsećamo, aktuelnom šampionu dovoljan je bod da odbrani titulu.

18:25

Podrška od košarkaša!

Crveno bele fudbalere večeras gleda stručni štab košarkaškog kluba, a na tribinama su i kapiten Branko Lazić, odnosno Majk Cirbes.

Šta se sve zna?

Šampion Srbije ide u kvalifikacije za Ligu šampiona, drugoplasirani u kvalifikacije za Ligu Evrope, a treći i četvrti u kvalifikacije Konferencisjke lige.

Zvezda i Partizan se bore za titulu, Čukarički je sigurno treći, a TSC, Radnički i voždovac mogu do četvrtog mesta.

Što se tiče samog dna tabele, već su ispali Metalac i Proleter, dok će kragujevački Radnički i Novi Pazar igrati baraž. Radnički iz Kragujevca će igrati protiv Železničara iz Pančeva, a novi Pazar protiv IMT-a sa Novog Beograda.

17:50

Crvena zvezda danima poziva navijače!

Aktuelni šampion spreman je za meč u kojem može da odbrani titulu, a nadaju se crveno-beli da će imati i veliku podršku publike. Zbog toga su prethodnih dana napravili nekoliko akcija kojima su publiku pozivali na stadion.

Prvo su pozivnice stigle u sandučiće, zatim je objašnjeno da će koreografija biti sastavljena od mnoštva barjaka na celom stadionu, a crveno-beli će imati i "pomoć" na meču. Nadaju se najvatrenije pristalice Zvezde da će uz navijače Olimpijakosa slaviti titulu.

Podsećamo, navijači grčkog kluba danima su u gradu zbog F4 Evrolige, na kojem je igrao njihov tim.

Rezervisti!

Crvena zvezda: Gordić, Pankov, Krstičić, Pavkov, Đurić, Motika, Stanić, Stanković, Radulović, Srnić, Gobeljić

Voždovac: Vukašinović, M. Blagojević, Ćorković, Stanisavljević, Novaković, A. Blagojević, Beskorvajni, Ajdinović, Stoisavljević, Hajdin

17:15

SASTAVI!

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Dragović, Eraković, Rodić - Sanogo, Kanga - Ben, Katai, Ivanić - Ohi

Voždovac: Krunić - Mijailović, Milović, Đorđević, Lasickas - Purtić, Đurišić, Ivezić - Milojević, Ćirković, Pantović

17:10

Stankovićeve reči!

Trener Crvene zvezde očekuje barem 40.000 navijača na stadionu!

16:55

Podsetite se tih mečeva!

Ovako je izgledao meč Crvene zvezde i Voždovca u decembru:

Meč iz 10. kola Superlige, igran u decembru.
Izvor: YouTube/Super liga Srbije

A ovako je bilo u martu na stadionu "Zmajeva":

Utakmica 25. kola Superlige igrana u martu 2022. godine.

16:45

Međusobni skor - 2:0!

U prva dva meča koji su ovi timovi odigrali u Superligi Srbije, Crvena zvezda je upisala dve pobede.

Prvo je 1. decembra 2021. godine na svom terenu osvojila tri boda golom Mirka Ivanića iz 11. minuta susreta, da bi na krovu tržnog centra bila nešto ubedljivija. Nekoliko meseci kasnije, tačnije 3. marta 2022. godine, Zvezda je na gostovanju slavila golovima Ivanića, Aleksandra Kataija i Ohija Omoižuanfa.

16:30

Kalkulacije!

Crvena zvezda sve drži u svojim rukama - ukoliko pobedi ili osvoji bod, postaće šampion Srbije.

Voždovac nije u idealnoj poziciji pred poslednje kolo - potrebna im je pobeda na gostovanju Zvezdi, ali i poraz Radničkog u Humskoj.

16:15

Tabela!

Ovakvo je trenutno stanje na tabeli Superlige:

16:00

Dobar dan!

Fudbaleri Crvene zvezde od 18:30 će na svom stadionu igrati poslednji meč u sezoni. Protivnik će biti Voždovac, a crveno-belima je dovoljan bod za osvajanje 5. titule u nizu.