I Danci idu na EURO! Italija brojala do devet za fantastičnih 10/10!

Norvežani primili gol na Malti i promašili penal, ali pobedili.

Imaće za čim da žale u Irskoj!

Bili su bolji od Danaca u odlučujućoj utakmici za direktan plasman na Evropsko prvenstvo 2020, ali nisu uspeli da slave na domaćem terenu u Dablinu, pa će morati u baraž stečen kroz Ligu nacija.

Utakmica poslednjeg kola kvalifikacija završena je remijem 1:1, a uprkos konstantnoj inicijativi domaće selekcije i nekoliko dobrih šansi, Danska je povela.

Bio je 73. minut kada je Brajtvajt iskoristio centaršut Dalsgarda i "karate potezom" - u vazduhu - skrenuo loptu u mrežu.

Uspeli su domaći fudbaleri da izjednače u 85. preko Doertija, međutim, ne i da dođu do potrebnog preokreta...

Na neubedljivo izdanje gostiju sigurno su uticale i čak dve izmene zbog povreda već u prvom poluvremenu. Prvo je Tomas Dilejni morao van terena u 13. minutu zbog izvrnutog zgloba, a onda i Andreas Kornelijus u 29. zbog problema sa zadnjom ložom.

Uz Dansku, direktno na završni turnir iz Grupe D ide i Švajcarska, koja je bila očekivano ubedljiva protiv Gibraltara u gostima - 6:1.

To, ipak, nije najefikasniji rezultat večeri, pošto su Italijani "demolirali" Jermene u Palermu i pobedom 9:1 zaokružili fantastičan učinak u kvalifikacijama.

Selekcija Roberta Manćinija na Evropsko prvenstvo će sa maksimalnih 10 pobeda!

Bila je ovo najubedljivija pobeda Italije još od avgusta 1948, kada su savladali SAD 9:0 na Olimpijskim igrama. Rekord "Azura" po broju datih golova je, međutim i dalje iz 1928, kada je bilo 11:3 protiv Egipta.

Efikasna je bila i Španija, koja je u Kadizu "petardirala" Rumune - 5:0, obavivši sav posao već u prvom poluvremenu (4:0).

Još jednu sjajnu partiju za nacionalni tim pružio je napadač Viljareala, Žerar Moreno. Dvaput se upisao u strelce, a u svoja tri nastupa za A reprezentaciju Španije dao je četiri gola uz tri asistencije (protiv Švedske 1:1, Malte 7:0 i Rumunije 5:0).

Rival Srbije u baražu (prvo od potencijalna dva) - Norveška - slavio je na Malti 2:1, mada ne može se reći da je bilo rutinski, iako ova utakmica nije imala takmičarski karakter.

Gosti su poveli u 7. minutu preko Kinga, ali je u 40. izjednačio Feneh. Sorlot je u 62. vratio prednost Norveškoj, a King pet minuta kasnije propustio priliku da otkloni neizvesnu završnicu, pošto nije iskoristio penal. Rezultat se, ipak, nije menjao...