Zvezdino mirno veče u derbiju kola: Stankovićevi momci idu ka tituli

Crveno-beli bez većih problema savladali Novosađane i uvećali prednost na čelu tabele.

Zvezdino mirno veče u derbiju kola: Stankovićevi momci idu ka tituli Izvor: MN PRESS

Možda je Vojvodina zapretila na samom startu utakmce, ali šampion je pokazao da je bolji tim. Crvena zvezda je uspela da primiri Novosađane i upiše 20. pobedu u Superligi u tek 22. utakmici u sezoni.

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 2:0 (1:0)
/Ben 18, Gobeljić 66/

Bilo je ovo lepo i mirno veče za navijače Zvezde. Dejan Stanković se "vratio kući", pobeda se nije previše dovodila u pitanje, a viđeni su i lep pogodak, koreografija "Delija", kao i vatromet koji je nagovestio novo slavlje crveno-belih.

Vojvodina je svoju najbolju priliku na meču imala u drugom minutu utakmice, ali su i u narednih 88 ostali bez šuta u okvir gola Milana Borjana. Zvezda je brzo stigla do vođstva posle pogotka El Fardua Bena, da bi Marko Gobeljić fenomenalnim pogotkom stavio tačku na trijumf svog tima.

Čitav posao olakšao je Miodrag Gemović, dobivši crveni karton posle sat vremena igre. Već tada je polako postajalo jasno da se "stara dama" neće izvući iz zagrljaja šampiona.

Ređale su se prilike u prvom poluvremenu. Milan Pavkov je jednu olako protraćio, Veljko Nikolić posle prodora pogodio stativu gola Emila Rockova, ali i pored svega toga, Vojvodina nije mogla da se odupre rivalu.

Gobeljićev pogodak je stigao tačno ispod severne tribine stadiona "Rajko Mitić", kada je slavlje praktično moglo da počne. Igralo se posle toga još 25 minuta, ali se najviše čekalo da vreme "istekne".

Zvezda je kontrolisala stvari i bez previše muke upisala nova tri boda. Posle kiksa Partizana u Senti, tabela sada kaže da u svom džepu imaju "+13".

19:56

KRAJ! Crvena zvezda - Vojvodina 2:0

Zaslužena pobeda Zvezde, posle golova Bena i Gobeljića.

Opširnije čitajte klikom na *UVODNA VEST*

19:50

Šansa za Zvezdu...

Ben i Pavkov su tamo kombinovali, ali čitava situacija u šesnaestercu Vojvodine je više ličila na opasnost, nego što je ijednog trenutka zapravo bila tako opasna. Na kraju Pavkov nije uspeo ni da uputi udarac.

19:42

Stanković je izvršio sve tri izmene...

U igru su ušli Gavrić i Petrović su napustili igru (ovaj drugi je imao i žuti karton), a na terenu su Vulić i Vukanović:

Sprema se i Srđan Babić za ulazak u igru, a on će zameniti Nemanju Milunovića.

19:41

To je taj pogodak!

Evo kako je to Marko Gobeljić zatresao mrežu Voše.

19:32

Gobeljić, goooool - 2:0!

Sjajan pogodak Marka Gobeljića!

Bek Zvezde je primio loptu na sredini terena, povukao je 15-20 metara, a onda "raspalio" po njoj sa oko 25 metara. Odlazi lopta u "malu mrežu" gola Rockova i to je 2:0 za šampiona Srbije od 66. minuta.

19:28

Vojvodina je sa igračem manje!

Miodrag Gemović dobija drugi žuti karton i odlazi u svlačionicu!

Loše vesti za Vošu, pošto je Gemović oštro startovao na Nikolića i tako zaradio crveni karton, pa će Zvezda u poslednjih pola sata igre imati igrača više.

Bio je to obećavajući napad Zvezde, a Gemović će sam sebi biti kriv za nesmotrenost koja je prethodila faulu, kada nije lepo izbio loptu.

19:26

Lepa poseta - 25.816 gledalaca

Toliko je ljudi došlo danas na stadion Zvezde, a u prvih 15 minuta nastavka nije da su baš imali mnogo toga da vide.

Vojvodina je malo pomerila linije tima unapred, ali i dalje bez preterano važnih dešavanja.

19:24

"Ne damo svetinje" sa razglasa

Pogledajte kako je to izgledalo na početku drugog poluvremena kada se muzika čula na stadionu "Rajko Mitić".

19:20

Dosta sporiji ritam...

Nije ovo kao što je bilo na startu utakmice, sada je malo usporenija igra i Zvezda bez ikakvih problema kontroliše igru.

19:12

Počelo je drugo poluvreme

I to uz muziku sa razglasa, "Marakanom" odjekuje "Ne damo svetinje"...

19:00

18:51

Najbolja šansa za Vojvodinu pred poluvreme

Bojić je lepo uposlio Đuričina, prošao je fudbaler Vojvodine po desnoj strani, ali je bio previše iskosa pa njegov šut odlazi pored gola.

To je i poslednja akcija u prvom poluvremenu, Zvezda na pauzu odlazi sa 1:0!

18:48

Ben gađaaaa... Rockov siguran

Plasirao je Ben udarac sa oko 20 metara, išla je ta lopta ka gornjem uglu gola, ali je bila spora, pa Rockov hvata "živu loptu".

Još dva minuta do kraja poluvremena.

18:42

Rodić je bio blizu!

Nova šansa za Zvezdu! Ben je ubacio loptu iz slobodnog udarca, dvojicu igrača Zvezde je ta lopta dirala na putu ka drugoj stativi, gde Milan Rodić za malo ne uspeva da je ćušne ka golu Vojvodine.

Opasno je ovo bilo, iako bez direktnog šuta na gol.

18:40

Sjajan vatromet na Marakani!

Kako vam se dopada?

18:36

STATIVA!

Nova vrlo dobra prilika za domaće! Igrao se 30. minut kada je mladi Nikolić stvorio sebi prostor, lepo gađao po zemlji u dalji ugao gola Vojvodine, ali samo do leve stative Rockova.

Ostaje 1:0! A onda u sledećem napadu Đorđe Đurić dobija žuti karton zbog povlačenja Bena.

18:31

Evo jedinog gola na meču

Veliki deo posla je napravio Gavrić, ali El Fardu Ben postiže gol za 1:0!

18:27

Velika šansa za Pavkova!

Dobio je Pavkov loptu u prostor, odličan pas Veljka Nikolića, a napadač Zvezde ipak ne uspeva na vreme da šutira, pa njegov udarac brani Rockov.

Moglo je ovo vrlo lako da bude 2:0!

18:23

Vodi Zvezda, Ben je strelac!

Eto ga! Vodi Zvezda 1:0 od 18. minuta i to nakon što je Gavrić iskreirao sve, centrirao je u šesnaesterac, Saničanin ne reaguje najspretnije jer se lopta odbija do Bena koji smešta loptu u mrežu!

Odlično izgledaju Zvezdini "klinci" Gavrić i Nikolić na ove dve prolećne utakmice...

18:19

Evo kako to rade Delije

18:17

Otvoreno igraju i jedni i drugi

Igra se 11. minuta i za sada zanimljiv meč.

Gavrić je uspeo da sebi stvori priliku posle driblinga, ali je izborio korner, da bi potom na drugoj strani Đuričić pokušao iz teške pozicije da ugrozi Borjana, ali je taj šut išao visoko preko gola.

18:11

Dobar ritam u prvih 6 minuta

Već u drugom minutu smo videli šansu i to za goste!

Vojvodina je zapretila kada je Devetak prošao po levom boku, a Ognjen Đuričić u solidnoj prilici uspeva da promaši loptu i tako ne materijalizuje priliku.

Dosta trčanja za sada, lepa atmosfera na stadionu "Rajko Mitić".