Kakav je Žoze srećnik: King rukom poništio "makazice" saigraču u 90. minutu

Autor Nikola Janković

Bio bi to SEDMI poraz Totenhema u poslednjih 12 utakmica, ali...

Premijer-liga-rezultati-tabela-TV-prenosi-Sportklub-Aston-vila-Mancester-junajted Izvor: Chris Young/Guliver/Getty Images

Kalum Vilson napravio je akrobatski potez u "moru" fudbalera ispred Uga Lorisa i beskrajni glavomet u 90. minutu prekinuo "makazicama" za zlata vrednu pobedu svog tima, ali...

...na putu lopte ka mreži našao se njegov kolega iz napada Džošua King, dodirnuo je rukom i isprovocirao VAR sobu da kontaktira sudiju Pola Tirnija.

Posle kraćih konsultacija, domaćin nije pobedio posle remija i sedam poraza u poslednjih osam mečeva, a gost nije poražen posle čak sedmi put u poslednjih 12 nastupa: Bornmut - Totenhem 0:0!

Od kada je u oktobru nasledio Mauricija Poketina na klupi "pevaca", Žoze Murinjo ima skor 13-7-11 u svim takmičenjima i samo dve pobede od sredine februara... Dve pobede bi imao i večeras, ali bar poraz manje, da norveški centarfor nije natrčao na loptu kod efektnog udarca Vilsona, saigraču poništio deveti pogodak u šampionatu, a timu dva zlata vredna boda u borbi za opstanak.

Loris nije ni pokušao da odbrani taj udarac, ali odbranio je neko drugi umesto njega.

Momci trenera Edija Hauva osvojili su dva od mogućih 27 bodova od kada su 1. febraura pobedili Aston Vilu 2:1.

U isto vreme na "Gudison parku" zabeležen je tek nešto popularniji rezultat, jer su oba tima postigla po gol: Everton - Sautempton 1:1 (1:1).

Bilo bi ih više da je Džejms Vard-Prouz iskoristio jedanaesterac u 28. minutu za 0:1.

Taj rezultat ispisan je na semaforu samo tri minuta kasnije posle akcije Stjuarta Armstronga i pogotka Danija Ingsa, nekadašnjeg fudbalera i velikog navijača Liverpula, ali je priliku navijačima gradskog rivala da se naslađuju uskratio Rišarlison golom za izjednačenje u 43. minutu igre.

Rivali su tako ostali jedan iza drugog, bezbrižni na 11. i 12. mestu, sa bodom koji ih deli.